12 września, 2023

NARODOWE CZYTANIE 2023

Udział reprezentacji naszej szkoły w akcji Narodowe Czytanie 2023

Uczniowie naszej szkoły pod opieką polonistek p. Anety Lach i p. Grażyny Kempy wzięli aktywny udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie  zorganizowanej w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu. Była to już 12 edycja cieszącej się wielką popularnością ogólnopolskiej inicjatywy popularyzującej czytelnictwo oraz przybliżającej perły polskiej literatury klasycznej. Zgromadzeni w Lubitece przedstawiciele władz samorządowych, a w szczególności Burmistrz Miasta p. Edward Maniura, Zastępca Burmistrza p. Anna Jonczyk-Drzymała, Starosta p. Joachim Smyła, a także dyrektorzy, bibliotekarze, nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. W grupie lektorów reprezentujących naszą szkołę znaleźli się: Paulina Geroska i Mikołaj Sroka z klasy 6b, Dawid Brzezina, Alicja Górecka, Maja Potter i Helena Wasser z klasy 7a, Lena Główka z klasy 7c oraz Jakub Bochenek i Magdalena Olszok z klasy 8b. W wydarzeniu uczestniczyli także pozostali uczniowie klasy 8b, młodzież ze szkół średnich oraz seniorzy. Artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lublińcu przyczynili się wspaniałym występem do stworzenia wyjątkowej atmosfery.

Na skróty

Skip to content