22 października, 2023

„NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA I NIE ZDARZY…”

20 października br.uczniowie klasy 5a, 7c i 8b wraz z wychowawcami P. Anetą Lach, P. Joanną Borecką i P. Arkadiuszem Sucharą udali się do Miejskiego Domu Kultury, by obejrzeć niezwykłe widowisko słowno-muzyczne ” Nic dwa razy się nie zdarza” inspirowane życiem i poezją Wisławy Szymborskiej, w roku poświęconym poetce. Zabawne gry z formą poetycką wyrywały wiersze poetki z przekazywanej przez tradycję mocy rytuału, alchemii i tajemnicy. W trakcie widowiska przypomniano wiersze noblistki, a co najważniejsze wzbudzono nimi refleksje o życiu, człowieku i sztuce. Widowisko niosło przekaz, że Szymborska to portret poetki, kobiety zwyczajnej i genialnej zarazem. Doskonała oprawa taneczna, muzyczna i plastyczna była wartością dodaną tego przedsięwzięcia. Wszyscy skupieni wokół widowiska włożyli dużo serca, by zainteresować publiczność. Na zakończenie cała widownia śpiewała „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”

A. Lach, A. Suchara

 

Na skróty

Skip to content