12 lutego, 2024

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

23 i 26 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej” uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było włączenie pierwszoklasistów do grona czytelników naszej biblioteki.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z rodzajami gromadzonych zbiorów oraz regulaminem biblioteki, mogli też zobaczyć najmniejszą i największą książkę dostępną w bibliotece. W uroczystości brali udział specjalni goście – uczniowie klasy 3b, którzy wcielili się w bohaterów popularnych baśni.

W obecności dyrekcji szkoły i wychowawców dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po którym nastąpiło pasowanie na czytelnika. Ważnym momentem wizyty było wypożyczenie pierwszej książki.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki oraz słodycze.

Naszych najmłodszych czytelników zapraszamy do biblioteki i życzymy ciekawych przygód w zaczarowanym świecie książek.

Na skróty

Skip to content