10 października, 2023

PIĘKNO ŚLĄSKIEJ TRADYCJI ZAKLĘTE W LUDOWYCH STROJACH

Uczniowie klas 3b, 3c, 5a, 5b, 6a, 6b i 6c  pod opieką nauczycieli mieli okazję uczestniczyć w inspirujących prezentacjach śląskich strojów ludowych, którym towarzyszyły pełne pasji opowieści o rodzimych tradycjach, okraszone piękną śląską mową. Spotkania odbywały się w Lubitece oraz w naszej szkole, a przygotowała je i prowadziła wyjątkowa gościni pani Ewa Kruszyna – absolwentka  Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, główna specjalistka do spraw dziedzictwa kulturowego i edukacji w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w sekcji stroju ludowego.

Zadanie realizowane było w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego EtnoPolska 2023 –  „Folk na Tak! Różnorodność kulturowa Śląska”.

 

Na skróty

Skip to content