23 maja, 2024

 „PIJ SOK PRZEZ CAŁY ROK” – WARSZTATY ŚWIETLICOWE

W ramach „Programu dla szkół” zajmującego się nieodpłatnym dostarczaniem owoców i warzyw oraz przetworów mlecznych do naszej szkoły zrealizowano działanie o charakterze edukacyjnym. Świetliczaki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy  się przede wszystkim zdrowo odżywiać. Każdy rozumie, jak ważne jest spożywanie dużych ilości warzyw i owoców. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką wolnoobrotową, jego działaniem oraz utrwaliły zasady higieny i bezpieczeństwa.
Uczniowie wraz z Panią Asią i wychowawcami świetlicy postanowili wyczarowć pyszny sok z marchewek, jabłek i pomarańczy bez dodatku cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin tak, jak owoce i warzywa. Samodzielnie wykonany sok bardzo wszystkim smakował.

Na skróty

Skip to content