13 maja, 2026

POTRÓJNY SUKCES LEKKOATLETÓW SP1 LUBLINIEC

W piątek 8 maja na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbyły się Zawody Powiatowe Igrzysk Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. W rywalizacji uczestniczyło blisko 150 uczniów z 8 szkół powiatu lublinieckiego. Rywalizowano w konkurencjach biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegach 600m dziewcząt i 1000m chłopców.
Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając 3 tytuły mistrzowskie w kategoriach trójboju chłopców, czwórboju chłopców i czwórboju dziewcząt. Dodatkowo dziewczęta zdobyły 3 miejsce w trójboju.
Również indywidualnie trójka naszych uczniów zdobyła największą liczbę punktów wielobojowych – Witkor Gregorowicz kl. 4a, Milena Sukiennik kl. 6a i Bartosz Rudź kl. 6a
Zespoły wystąpiły w składzie:
Trójbój chłopców: Wiktor Gregorowicz, Leon Bitnerowski, Antoni Krych, Tymon Monkos, Szymon Noga i Franciszek Górski (wszyscy z klasy 4a)
Trójbój dziewcząt: Weronika Łopacińska, Antonina Delfin, Hanna Gajda, Neli Powięziak i Agata Występ (wszystkie z klasy 4a)
Czwórbój chłopców: Franciszek Zoń, Bartosz Rudź, Filip Dylka, Mateusz Siemieniec, Oliwier Mrożek, Maciej Pskowski (z klasy 6a), Mikołaj Bochenek kl. 5a, Jan Pawelec kl. 5c
Czwórbój dziewcząt: Julia Nieora, Milena Sukiennik, Hanna Krupska, Oliwia Kaniut, Anna Krych (z klasy 6a), Zofia Mikulska i Wiktoria Klimczak z klasy 5a
Do zawodów uczniów przygotowali – Krzysztof Bala, Małgorzata Poloczek i Adam Skop.
Następny etap rywalizacji już 20 maja na zawodach rejonowych, życzymy powodzenia 😊

Na skróty

Przejdź do treści