25 maja, 2024

SPORTOWE TRADYCJE LEKKOATLETYCZNE SP1 PODTRZYMANE

SREBRO i VI MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ZDOBYTE
24 maja 2024 r. reprezentacja chłopców oraz dziewcząt klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lublińcu brała udział w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna, które odbyły się na Stadionie MOSiR w Sosnowcu. W Igrzyskach brało udział 16 najlepszych szkół województwa śląskiego dziewcząt oraz tyle samo drużyn chłopców. Nasza młodzież rywalizowała m.in. ze szkołami Mistrzostwa Sportowego.
Drużyna dziewcząt w składzie: Piątkowska Pola, Wiśniewska Milena, Mikulska Wiktoria, Hadzik Michalina, Tsybulska Sofia, Olszok Magdalena, Sadek Natasza, Pacuda Zuzanna, Górecka Alicja, Nyk Olga, Szraucner Aleksandra, Wróbel Maja, Flaczyńska Julia, Główka Lena, 
Prandzioch Paulina zdobyła 6 miejsce w województwie.
Trenerzy dziewcząt: Agnieszka Breguła, Krzysztof Bala
Reprezentacja chłopców w składzie: Kurda Radosław, Mazan Jakub, Pawlak Jakub, Piontek Kacper, Staniszewski Remigiusz, Urbańczyk Jakub, Breguła Piotr, Polaczek Robert, Szeleś Patryk, Koselski Kacper, Małeska Piotr, Pośpiech Kamil, Serafin Jakub, Osmólski Wiktor
wywalczyła GENIALNE II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE – srebro!
Trenerzy chłopców: Henryk Ślęzak, Krzysztof Bala
Nasza młodzież rywalizowała w takich dyscyplinach jak: biegi na 100 m, 300, 600, 1000 m, skoki w dal oraz wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, oraz sztafeta 4 x 100 m.
Oprócz niesamowitego osiągnięcia grupowego indywidualnie również udało się zdobyć wysokie miejsca:
II miejsce w biegu na 1000 m – Zuzanna Pacuda
II miejsce w rzucie oszczepem – Milena Wiśniewska
III miejsce w biegu na 100 m – Pola Piątkowska
III miejsce w pchnięciu kulą – Wiktoria Mikulska
II miejsce w biegu na 1000 m – Kacper Koselski
III miejsce w biegu na 1000 m – Jakub Serafin
OGROMNE GRATULACJE DLA OBU DRUŻYN ORAZ NAUCZYCIELI!

Na skróty

Skip to content