23 maja, 2024

SREBRNI MEDALIŚCI Z SP1

Uczniowie naszej szkoły zostali drugą drużyną na Śląsku w koszykówce chłopców.
Wczoraj w Sosnowcu odbył się ścisły finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce, w którym wzięły udział szkoły z Częstochowy, Tychów, Żor i Lublińca.
W pierwszym spotkaniu półfinałowym drużyna Adama Richtera zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 17 w Żorach – nasi uczniowie świetnie zagrali pierwszą połowę, wygrywając ją zdecydowanie 38:23.Niestety trzecią kwartę rozpoczęliśmy urazem Maćka Maciejewskiego (zdobył 13 pkt 3×3) – kapitana naszego zespołu i cała odpowiedzialność za wyprowadzenie piłki spoczęła na Kacprze Koselskim. Nasz zespół odparł wielokrotnie dobrze zorganizowane ataki przeciwnika i ostatecznie wygrał spotkanie wynikiem 64:58.
W meczu o złoto od pierwszych minut zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach narzucili bardzo trudne warunki w obronie, kontrolując spotkanie od początku do końca.
Wynik spotkania SP 1 Lubliniec:SP 19 Tychy – 29:54. Tym samym jesteśmy druga szkołą podstawową na Śląsku w tej kategorii.
W zespole grali: Koselski Kacper 8a, Maciejewski Maciej 8a, Włodarczak Wiktor 8a, Serafin Jakub 8a, Pośpiech Kamil 8a, Małeska Piotr 8a, Osmólski Wiktor 8b, Kuchenbecker Aleksander 7b, Hadzik Dawid 7b i Cetnerowskig Oskar 7a. 
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników.  Życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.

Na skróty

Skip to content