21 listopada, 2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas różnorodnych zabaw, gier,  kolorowania według podanego kodu. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w obchodach tego święta. W tym roku postawiliśmy na gry i zabawy sportowe z tabliczką mnożenia w roli głównej. Uczniowie grali w matematyczne memory, rozwiązywali działania na czas, budowali wierzę z kubków, kolorowali oraz uczyli się wierszyków i skakali na skakance. Mieli możliwość poznać karty Grabowskiego, które doskonale pomagają w opanowaniu matematyki, umożliwiają naukę tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Miniony tydzień dostarczył wszystkim wiele emocji i pozwolił przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzili „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów a także nauczycieli, dyrekcji i pracowników. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania egzaminatorów uzyskały odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Wśród uczniów klas 1-3 Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali : Artur Koselski, Piotr Popko oraz Filip Rek.
W klasa 4-8 Mistrzami korytarzowych zabaw zostali: Ivana Kovalenko, Piotr Weisser i Aleksandra Szraucner.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w matematyczny tydzień. 

Fotorelacja wykonana sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Na skróty

Skip to content