25 czerwca, 2023

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA – PODSUMOWANIE

 

Zgodnie z ideą Wolontariatu, wolontariusze z opiekunami organizowali i realizowali różne przedsięwzięcia. Podejmowana przez uczniów aktywność wpływała pozytywnie na rozwój ich osobowości oraz kształcenie postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, dostarczała alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

W trakcie całego roku Szkolny Klub Wolontariusza brał udział w organizacji następujących przedsięwzięć:

  • „Jesienna paka dla zwierzaka” i „Wiosenna paka dla zwierzaka” – zbiórki karmy, zabawek i kocyków dla Schroniska OTOZ ANIMALS w Lublińcu i Przytuliska – Koty i psy w Lublińcu;
  • „Święty Mikołaj na Kresach” – zbiórka słodyczy i artykułów szkolnych dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich;
  • „Serce dla seniora” – przygotowanie i przekazanie upominków z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu;
  • „POMÓŻ I TY” – zbiórka artykułów papierniczych, książek, zabawek, gier, puzzli  i słodyczy przeznaczona dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach;
  • „Nakręć się na zbieranie dla Adasia” – zbiórka plastikowych nakrętek dla chorego mózgowe porażenie dziecięce Adasia. Zebrane nakrętki pomogą sfinansować rehabilitację i zajęcia, które usprawnią funkcjonowanie chłopca.
  • „Świąteczna Zbiórka Żywności” i „Wielkanocna zbiórka Żywności” – włączenie się do akcji zbiórki żywności dla potrzebujących w punkcie Biedronka, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lublińcu.
  • „Zbieraj baterie i telefony” – włączenie się do akcji w ramach edukacji ekologicznej;
  • Cykl zajęć dla uczniów naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza –„Radość pomagania” – dlaczego warto pomagać?, „Mikołajem być…” – czyli co to jest WOLONTARIAT, „Znaczenie Wolontariatu w życiu codziennym”;
  • Cykl zajęć dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej – warsztaty teatralne, warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia czytelnicze.

Uczniowie – wolontariusze nauczyli się niesienia bezinteresownej pomocy na co dzień. Wykonanie poszczególnych zadań wniosło w ich życie wiele radości i przyczyniło się do osobistej satysfakcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania prowadzone przez Szkolny Klub Wolontariusza. Mamy świadomość, że bez wsparcia uczniów i ich rodziców wielu z tych akcji nie udałoby się przeprowadzić.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji!

 

Na skróty

Skip to content