26 listopada, 2023

VII EDYCJA PROJEKTU „DEUTSCH AG”

We wrześniu rozpoczęliśmy VII już edycję projektu, organizowanego przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

W tym roku szkolnym projekt został skierowany nie tylko do uczniów klas 7-8, którzy w poprzednich latach uczyli się języka niemieckiego jako języka mniejszości, ale również do uczniów klas 4-6, uczęszczających obecnie na ww. zajęcia.

Dzięki temu w naszej szkole oprócz projektu „Deutsch AG”, prowadzonego od trzech lat, odbywają się także projekt „Deutsch AG Junior”,      w którym biorą udział uczniowie klas szóstych.

W każdej grupie uczniowie realizują projekt w wymiarze dodatkowych dwóch godzin tygodniowo. Poszerzają swoją wiedzę nt. kraju naszych sąsiadów, utrwalają i pogłębiają zagadnienia leksykalno-gramatyczne z wykorzystaniem gier edukacyjnych, tworzą projekty w formie leporello czy plakatów. Uczestnicy zajęć są niezwykle zaangażowani we wszystkie prace prowadzone w ramach koła z języka niemieckiego. Są pilni i sumienni, a ich wytrwałość w nabywaniu kompetencji językowych z pewnością zaowocuje w przyszłości.

                                                                                                                                                                                                                                   Agata Płuska

Na skróty

Skip to content