CMI archiwum 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 Od września 2020r. uczniowie klas 4-8 mają możliwość kolejny rok uczęszczać na zajęcia rozwijające uzdolnienia w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, realizowanego w naszej szkole przez Ewę Siemiradzką. Celem projektu jest podniesienie kompetencji osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

      Uczniowie klas 4-6 programują roboty pozyskane w ramach grantu, ale przede wszystkim zgłębiają tajniki algorytmiki w programach Scratch, biorąc udział w Lidze algorytmicznej – zawodach polegających na przygotowaniu i przesłaniu zadań ze Scratcha. Oprócz tego, że uczą się ciekawych rzeczy, to świetnie się przy tym bawią.

 

Pracownia została doposażona w kolejne zestawy edukacyjne dla uczniów z klas 4-6.

Z kolei uczniowie klas 7 i 8 podjęli wyzwanie programowania w Arduino

 

 Pandemia nie zatrzymała naszych chęci rozwijania się i zdobywania nowych umiejętności. Uczniowie klas 4-6 dzielnie rozwiązują zadania, czyli cyklicznie programują zadania w Scratchu w Lidze Algorytmicznej, a uczniowie klas 7-8 projektują i programują w Arduino oraz przygotowują zadania w Pythonie w Lidze Algorytmicznej.

Bieżącym naszym wyzwaniem jest kodowanie w Pythonie oraz przygotowania do Zawodów Algorytmicznych. Uczniowie, którzy przygotowywali zadania do Ligi Algorytmicznej zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Kubkiem z logo CMI oraz pendrivem i słodyczem.

 

W marcu podczas zajęć przygotowywaliśmy się do Interdyscyplinarnego Konkursu Fizyczno-Informatycznego. Uczniowie nagrali bardzo inspirujące filmy z doświadczeniem, a 25 marca odpowiadali na platformie Teams z teoretycznych zagadnień. Zmagania zakończyły się sukcesem Marcina Kozy i Szymona Rajdoka. Gratulujemy!!!!!.

Na skróty

Skip to content