Samorząd

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

 

PRZEWODNICZĄCY SZKOŁY: Bartosz Opałka

Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY: Oskar Cetnerowski

 

POCZET SZTANDAROWY:

1. Natalia Franciszok

2. Magdalena Olszok

3. Wiktor Osmólski

1. Magdalena Olszok 

2. Pola Piątkowska 

3. Kamil Pośpiech 

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP1 W LUBLIŃCU
REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH
REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA
DZIAŁANIA SAMORZĄDO UCZNIOWSKIEGO 2021-2022
SYLWETKA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

 

Powitanie wiosny.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się KOLOROWY WYŚCIG RZĘDÓW. Na hali sportowej przedstawiciele każdej klasy wraz z reprezentacją nauczycieli świetnie bawili się wyścigach rzędów. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszyscy zawodnicy spisali się na medal, a publiczność okazała się niezawodna w dopingowaniu.
W zmaganiach najlepsza okazała się drużyna żółtych, drugie miejsce zdobyła drużyna czerwonych, a trzecie miejsce drużyna zielonych szarf . Każdy uczestnik otrzymał medal, słodki poczęstunek i upominek.
Dziękujemy Panu Marcinowi za wspaniałą rolę konferansjera,  a Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie konkurencji. 

 

Wspomnienie z Dnia Kobiet – 8 marca męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała słodkie upominki i życzenia dla wszystkich Kobiet naszej szkoły.

6 marca członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Dniu Otwartym Szkoły. Ich zadaniem było oprowadzanie gości po szkole, wskazywanie im sal i miejsc które warto odwiedzić. Ponadto częstowali słodkościami przygotowanymi w naszej sali kulinarnej.

14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę Walentynkową. Zainteresowanie było duże, a wręczane walentynki sprawiły uczniom wiele radości.

 

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Wiktoria, Magda, Natalia i Amelia, kwestowały w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

6 grudnia, jak co roku do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość – Święty Mikołaj 🎅 W towarzystwie swoich pomocników 👼🧝‍♂️odwiedził wszystkie obecne klasy, wręczając im słodkie upominki 🍭🍫🍬🎄🌟 Na szkolnych korytarzach było bardzo czerwono 🎅❤️🤶

Disco 💃🕺

We wtorek 28 listopada w SP1 odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Była ona pierwszą szkolną dyskoteką na której dj-ami byli uczniowie naszej szkoły. Wspaniała oprawa muzyczna, i świetlna to zasługa sprzętu, który szkoła pozyskała z projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Była to pierwsza taka impreza Samorządu Uczniowskiego, którą zorganizował bez wsparcia z zewnątrz. Repertuar dyskoteki przygotowali uczniowie naszej szkoły. Oprócz świetnej zabawy i tańca uczniowie mogli wylosować sobie andrzejkowe wróżby. 🔮🥠
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom – opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas dyskoteki.🤗
Dawidowi, Kacprowi i Dominikowi z klasy 7a za wspaniałą oprawę muzyczną pod okiem p. Arkadiusza Suchary.🎤🎧🎛️🎚️
Nad całością czuwały Panie Sandra Skubała i Joanna Brol opiekunki Samorządu Szkolnego. Zabawa była bardzo udana, a biorący w niej udział uczniowie zachwyceni! 🤩🥳😎
Zobaczcie sami.📸

Konkurs  Samorządu Uczniowskiego „Nauczyciel w moich oczach” rozstrzygnięty.👩‍🏫👨‍🏫
W klasach młodszych laureatami zostali: Anna Zając, Maciej Ciepłuch i Alicja Krogulecka. Na podium klas starszych znaleźli się : Adam Zając, Lena Główka i Hanna Furmanau. Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i przygotowanie pięknych portretów. 
Wystawa wszystkich prac była tłem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej a teraz zdobi nasz szkolny korytarz.

W piątek świętowaliśmy dzień Chłopaka, z tej okazji w szkole odbywał się dzień krawata. Wszyscy chłopcy mogli wylosować sobie życzenia przygotowane dla nich przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego.  Każda klasa na swój sposób obdarowała swoich kolegów upominkami. 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Dzień bez plecaka  (z ang. „no backpack day”) to kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego. 13 czerwca kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej Jedynki. Wyobraźnia uczniów nie zna granic. Zeszyty i podręczniki spakowali w kartony, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet suszarki na pranie. 
Co ciekawe „Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „no backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa.
DZIEŃ PRZEBRAŃ
W środę Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole DZIEŃ PRZEBRAŃ. W tak kolorowych i pięknych strojach nauka była jeszcze przyjemniejsza.
Samorząd Uczniowski ogłasza:
7 czerwca – DZIEŃ PRZEBRAŃ 
13 czerwca – DZIEŃ BEZ PLECAKA 
Proszę zapoznać się z poniższym regulaminem:
KONKURS „MAM TALENT”
5 czerwca z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Mam Talent”  dla uczniów klas I-III. Prezentacje dzieci były wspaniałe – śpiew, taniec, akrobatyka, gra na instrumentach i nawet kabaret. Jury miało naprawdę wielki kłopot w wyłonieniu zwycięzców.
🥇1 miejsce otrzymały Liliana i Marta z klasy 1c,
🥈2 miejsce Leon z klasy 2a i duet z klasy 1a Maja i Marcelina.
🥉3 miejsce zajęły uczennice klasy 1a Weronika i Zuzanna.
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów podczas rozwijania swoich pasji i talentów.
WYNIKI GŁOSOWANIA NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
29 maja odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który tę rolę pełnić będzie w roku szkolnym 2024/2025. Uczniowie i grono pedagogiczne wynikiem swoich głosów zdecydowali, że przewodniczącym zostanie uczeń klasy 6a – OSKAR CETNEROWSKI. 
Oskar w przyszłym roku szkolnym obejmie stanowisko zastępcy przewodniczącego SU, by jak najlepiej przygotować się do swojej roli.
Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom. Laurę i Krzysztofa zapraszamy do działania w ramach SU. Działajcie na rzecz społeczności szkolnej.

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY
Samorząd Uczniowski przedstawia kandydatów w wyborach na Przewodniczącego Szkoły:
OSKAR,
KRZYSZTOF,
LAURA,
są obecnie uczniami klas szóstych. Poznajcie ich bliżej i zobaczcie jakie mają pomysły na rozwój naszej szkoły.
Zwycięzca w przyszłym roku szkolnym obejmie stanowisko zastępcy przewodniczącego, by w roku 2024/2025 reprezentować Samorząd Uczniowski SP1.

ZBIÓRKA DARÓW DLA KRÓLIKÓW I GRYZONI

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla zwierzaków z  Okienko życia dla królików i gryzoni  w Lublińcu.
Dziękujemy za włączenie się w akcję, dzięki której wspólnie wspomogliśmy działalność organizacji, a także wykazaliśmy się cennymi wartości jakimi są: odpowiedzialność, życzliwość i bezinteresowna pomoc. 
Przedstawiciel gryzoni zaakceptował podarunki. 

                                                                                                                                                                             Samorząd Uczniowski i Szkolny Wolontariat

2 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Dnia Otwartego naszej szkoły. Zadaniem uczniów było witanie naszych gości oraz oprowadzanie ich po szkole.

Chętnie także pomagali naszym przyszłym uczniom i wspólnie z nimi się bawili.

 21 lutego odbyła się długo wyczekiwana Dyskoteka Karnawałowa. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Przez całe dwie godziny parkiet nawet przez chwilę nie był pusty.  Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili, a do domu wracali z uśmiechem na twarzy. Podczas zabawy wybrani zostali Król i Królowa dyskoteki – Marcel z kl. 8f i Oliwia z kl. 8e. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zabawy. W szczególności DJ-owi, który zapewnił wspaniałą muzykę, opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów oraz Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tej imprezy.
Do zobaczenia na kolejnej dyskotece. 
14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki.
Tego dnia nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby wyznają, jak wiele dla siebie znaczą. W tym dniu wysyła się swoim sympatiom kartki walentynkowe, listy miłośne, wiersze, a nawet drobne upominki, często w postaci słodyczy, pluszaków czy też kwiatów. W naszej szkole odbył się Walentynkowy Kiermasz Słodkości, na którym Samorząd Uczniowski sprzedawał babeczki, lizaki, serduszkowe ciasteczka oraz eliksir miłości.  Poczta Walentynkowa także miała dużo pracy. Korytarze dziś przepełnione były czerwonymi strojami i serduszkami. 
Doceniajmy bliskie nam osoby każdego dnia, nie tylko w Walentynki.

DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Podsumowanie działalności  SU w roku szkolnym 2021/2022

Udało nam się zrealizować:

– działania związane z pozyskaniem „Różowej Skrzyneczki” – walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym;

– wsparcie członkami SU SP1 akcji WOŚP (30.01.2022);

– opracowanie Regulaminu Szczęśliwego Numerku oraz Karty Aktywności członka SU;

-opracowanie Sylwetki Przewodniczącego SP1;

– przygotowanie materiałów do obchodzenia walentynek online (quiz oraz kolaż);

– poczta Walentynowa;

– kiermasz babeczek – wirtualna adopcja Drzewicy dwubarwnej z zoo w Opolu;

– organizacja Pierwszego Dnia Wiosny (wiosenny mecz siatkówki nauczyciele-uczniowie);

-Światowy dzień osób z zespołem Downa;

– „Dzień bez plecaka” (30.03.2022);

– podchody – Młodzieżowa Rada Miasta (22.04.2022);

– uczestniczenie w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenie Konstytucji 3-go Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lubińcu;

– poczet sztandarowy na uroczystościach wewnątrzszkolnych;

-„Dzień przebrań” (06.05.2022);

– wybory do Samorządu Uczniowskiego spośród uczniów klas 6;

– udział pocztu sztandarowego SP1 w uroczystej mszy świętej za miasto Lubliniec (12.06.2022);

– przekazanie pocztu sztandarowego przez klasy 8 klasom 7;

 Opiekunowie SU

WYNIKI WYBORÓW DO SU !!!

Po zliczeniu wszystkich głosów oddanych dzisiaj przez uczniów klas 4-8 i nauczycieli naszej szkoły pragniemy ogłosić, że zwycięzcą wyborów został Bartosz Opałka. GRATULUJEMY

ZAPRASZAMY uczniów klas 4-8 i nauczycieli naszej Jedyneczki do wyborów na Przewodniczącego SU w dniu 20 czerwca 2022 roku (członkowie SU przejdą tego dnia po klasach z kartami do głosowania i urnami wyborczymi na 3 lekcji). Przypominamy, że zwycięzca tegorocznych Wyborów będzie w klasie 7 pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego SU, a w klasie 8 zostanie Przewodniczącym SU SP1. Prosimy zapoznać się z kandydaturą Bartosza i Jakuba.

W piątek 6 maja uczniowie naszej szkoły obchodzili „Dzień przebrań”. Każdy mógł na 1 dzień zamienić się w swojego ulubionego bohatera bajki, postać filmową, czy też zwierzątko. Samorząd Uczniowski nagrodził najlepsze przebranie – zwycięzcą została Weronika z kl. 2b. Gratulujemy!!!

W dniu 3 maja 2022 roku delegacja SP1 składająca się z uczniów i nauczycieli brała udział w uroczystych obchodach uchwalenia Konstytucji 3 maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu

 

W środę 30 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Kreatywność naszych uczniów nie miała granic.

Ogłoszony konkurs na najciekawszy sposób zamienienia tradycyjnego plecaka na inne „nosidło” wygrał Wiktor M. z klasy 6 za plecak-oponę 🙂 GRATULUJEMY !!!

 


W dniu 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się mecz siatkówki:
nauczyciele – uczniowie. Na widowni zasiedli uczniowie klas 7-8, którzy dopingowali obie drużyny. Ostatecznie niewielką różnicą punktów wygrała drużyna nauczycieli, ale uczniowie już zgłosili chęć rewanżu tym razem w piłkę ręczną 🙂 Wszyscy gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy za zaangażowanie, kondycję, grę „fair play” oraz siłę psychiczną.

 

 


WALENTYNKI

W związku z przypadającymi w trakcie ferii zimowych Walentynkami w naszej szkole poczta walentynkowa została dostarczona uczniom klas 1-3 w piątek 11 marca, a uczniowie klas 4-8 otrzymali swoje kartki we wtorek 15 marca.

„Jakież to wspaniałe,

czuć się bezpiecznie z osobą,

przy której ani nie ważysz myśli,

ani nie mierzysz słów,

ale wylewasz je dokładnie takie,

jakimi są, nie oddzielając ziarna

od chwastów, wiedząc, że przyjazna ręka

przesortuje je, zatrzyma to,

co wartościowe, a resztę rozwieje

podmuchem miłego wiatru”

[George Eliot] 

KIERMASZ BABECZEK

W dniu 9 marca w naszej szkole odbył się kiermasz babeczek.

Udało się nam zebrać aż  580,50 zł !!!

Pieniądze zostaną przekazane na wirtualna adopcję drzewicy dwubarwnej, która przebywa w ZOO w Opolu.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie uczniów naszej szkoły i dostarczenie ogromnej liczby wypieków na kiermasz.

 

 

Zachęcamy do rozwiązania przygotowanego przez członków SU quizu o DNIU MIŁOŚCI:

WALENTYNKOWY QUIZ

 

 

W dniu 30 stycznia uczennice naszej szkoły w składzie: Lena, Zuzia, Blanka, Julia i Nikola wzięły udział jako wolontariuszki w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo nieciekawych warunków atmosferycznych dziewczyny uzbierały łącznie kwotę: 2460,69 zł.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

 

Informacje o działalności za I półrocze roku szkolnego 2021/2022

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzi obecnie 21 osób z klas 7B, 7C, 7D, 7E, 7F, 8A, 8B, 8C, 8D oraz 8E, ale liczba chętnych do współpracy wzrasta. Spotkania w I semestrze odbywały się według ustalonego we wrześniu harmonogramu. Współpraca opiekunów z uczniami układa się dobrze.

Do tej pory udało nam się zrealizować następujące działania:

– prowadzenie akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022;

– uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego przez opiekunów SU jej członkom;

– poczet sztandarowy na ślubowaniu klas 1;

– stworzenie Regulaminu SU;

– szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta;

– kolaż upamiętniający wydarzenia związane z 11. listopada;

– konkurs na „Najpiękniejszy karmnik dla ptaków” wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta;

– akcja Góra Grosza;

– Mikołajki;

– życzenia bożonarodzeniowe od SU dla pracowników i uczniów SP1;

– własnoręcznie przygotowane upominki bożonarodzeniowe dla dyrekcji, sekretariatu, pedagoga i psychologa szkolnego;

– zbiórka darów dla królików gryzoni z Okienka życia wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta;

– akcja „Laurka dla seniora” wspólnie ze szkolnym Wolontariatem.

 

Na skróty

Skip to content