Wydarzenia

DZIEŃ DZIECKA
Tradycją naszej szkoły jest spędzić Dzień Dziecka na sportowo. Tegoroczną Olimpiadę SP1 rozpoczęliśmy od zapalenia znicza olimpijskiego. Następnie przedstawiciele wszystkich klas udali się na start swoich konkurencji,  skok w dal, bieg na 60m, bieg długi 600m dla dziewczyn i 800m dla chłopców, oczywiście na zabrakło rzutów do kosza. Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczniowie mogli zatańczyć wspólnie Belgijkę, Skrzypka i Makarenę. Głód zaspokoiliśmy grochówką i pysznymi babeczkami. Mistrzami olimpiady została klasa 4a, zdobywając złoty medal, 2 miejsce zajęła 5a, 3 miejsce na podium należało do 6b. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję skakać i zjeżdżać na dmuchanym zamku, wziąć udział w wyścigach rzędów, pomalować twarze. Podczas zawodów wśród klas pierwszych najlepsza okazała się klasa 1b, wśród drugich klasa 2a, wśród klas trzecich 3b. Pogoda dopisała. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Na koniec wspólna integracyjna sztafeta uczniów z nauczycieli połączyła pokolenia.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W piątek 21 kwietnia uczniowie klas 1-3 postanowili uczcić zbliżający się Światowy Dzień Ziemi. Korzystając z pięknej pogody wyruszyli w wesołym pochodzie na lubliniecki Rynek. Na miejscu donośnie odśpiewali piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”, przypominając jednocześnie sobie oraz wszystkim zgromadzonym w centrum miasta lublińczanom, że dbałość o Ziemię jest naszym wspólnym obowiązkiem – nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia. Drużyna Świetlicowa zaprezentowała też powstałe w ramach udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej „Repetujemy” piosenkę „Jak dbać o środowisko?” i wiersz „Segregujemy, bo już umiemy”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego Szkoły obfitowała w atrakcje dla przyszłorocznych pierwszoklasistów. 2 marca mieliśmy zaszczyt  
gościć Rodziców i przyszłych Uczniów.

Odwiedzający mieli możliwość porozmawiać z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Goście mogli uzyskać informacje na temat realizacji pomocy logopedycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole, poznać zasady funkcjonowania świetlicy szkolnej oraz biblioteki. Przybyli goście mogli obejrzeć występ zespołu tanecznego, pokonać tor przeszkód w sali gimnastycznej, a także podziwiać roboty wykonane z klocków lego przez uczniów naszej szkoły, spróbować programowania oraz poznać działanie drukarki 3d.  W salach lekcyjnych czekały na dzieci następujące atrakcje: rysowanie, kolorowanie, malowanie farbami,  doświadczenia i eksperymenty, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz gry i zabawy językowe i matematyczne. Dzieci wraz z rodzicami mogli obejrzeć świetlicę, salę sensoryczną oraz skosztować wypieków, które przygotowali uczniowie starszych klas w naszej nowej pracowni kulinarno – technicznej.

Frekwencja dopisała  – dziękujemy za zaufanie! Życzymy Wam szczęśliwych ostatnich miesięcy w przedszkolu. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce w murach naszej szkoły!

Miło w świetlicy spędzać czas, gdy w drzwiach już uśmiech wita nas…

Uroczyste wprowadzenie Pierwszaków do grona ŚWIETLICZAKÓW – fotorelacja

 

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

„Brak nam miłości i chleba,
Naucz przebaczać i przebacz.
Samotni często i w tłumie,
Pomóż nam bliźnich zrozumieć.”
Tymi słowami zakończył się zorganizowany w naszej szkole Koncert Bożonarodzeniowy. Mali aktorzy z klasy 3b, dziewczynki z kółka tanecznego, wokalistki oraz uczennice grające na instrumentach wprowadzili wszystkich zaproszonych gości i pracowników szkoły w świąteczny klimat. Wspólne odśpiewanie kolędy było zwieńczeniem tego magicznego wieczoru.
Z okazji Świat Bożego Narodzenia
chcemy złożyć jeszcze raz wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Wiary, która odmieni ludzkie serce,
Nadziei, że jutro będzie lepsze,
Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

 

 

 

Dwudniowa wycieczka krajoznawcza klasy 6b w Góry Świętokrzyskie odbyła się w dniach 9–10 listopada 2022 roku i obejmowała cztery punkty edukacyjne zgodne z listą MEiN. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, w którym uczniowie poznali bogatą kolekcję zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych, a także tajemniczy Ogród Czasu z ukrytymi w zieleni znakami zodiaku. Kolejnym obiektem był Park Etnograficzny w Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej. Pierwszego dnia na trasie wycieczki znalazł się jeszcze dawny kamieniołom – Rezerwat przyrody „Kadzielnia” z amfiteatrem i Jeziorem Szmaragdowym. Uczestniczyliśmy także w zajęciach w Geonaturze Kielce – Centrum Geoedukacji. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi dziejów geologicznych Gór Świętokrzyskich, wykorzystując nowoczesne narzędzia edukacyjne i tablice poglądowe rozwiązali szereg zagadek, a oprócz tego odbyli podróż w przeszłość Ziemi w kapsule czasu. Drugiego dnia powędrowaliśmy Drogą Królewską od strony Nowej Słupi na Św. Krzyż, gdzie zwiedziliśmy kościół i klasztor, przedchrześcijańskie obwałowania na Łysej Górze, Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Misyjne. Na trasie wycieczki znalazł się też punkt widokowy nad skalnym rumowiskiem – gołoborzem – oraz Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Święty Krzyż. Wycieczkę zakończyliśmy, zwiedzając ruiny zamku w Chęcinach. Wycieczkę zrealizowaliśmy w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

24 listopada odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Tolerancja i życzliwość na co dzień”. Każda klasa przygotowała piosenkę z przesłaniem dotyczącym szacunku, tolerancji i życzliwości. Zachęcamy do obejrzenia interaktywnej prezentacji z występu uczniów klas I-III (prosimy kliknąć w zdjęcie poniżej):

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada, podczas uroczystej akademii, nasza Szkoła upamiętniła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie, prezentując program artystyczny w formie montażu słowno-muzycznego, oddali hołd Ojczyźnie i Bohaterom, walczącym o Jej wolność. Odśpiewane zostały pieśni patriotyczne w wyjątkowej aranżacji, uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie o najważniejszych wydarzeniach w naszej historii, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 r. Najważniejszym przesłaniem płynącym z programu jest konieczność pamięci o naszej przeszłości. Odpowiedzialnością i obowiązkiem naszego pokolenia jest, by wolność tak ciężko wywalczoną przez innych pielęgnować i strzec.

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 19 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lublińca,  przewodniczący Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, wicedyrektorzy szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykonać klika zadań, zrobili to doskonale. Po skończonych zadaniach, zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania, kolorowym ołówkiem dokonała Pani dyrektor Bożena Wręczycka oraz wicedyrektorzy szkoły Pani Ewa Jaskuła oraz Pani Grażyna Cetnerowska.  Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

31 października Dzień Aniołów zamiast Halloween, dobre uczynki zamiast straszenia

Z inicjatywy pani Renaty Bali nauczycielki SOS-W uczniowie SP1 wraz z rówieśnikami z SOS-W obchodzili Dzień Aniołów. Podopieczne pani Renaty Bali w strojach aniołów odwiedziły naszą szkołę z koszem słodkości dla dzieci. Każdy cukierek miał serduszko z zapisanym dobrym uczynkiem, który częstujący się cukierkiem zobowiązywał się wykonać. Starsi uczniowie zamiast słodyczy mogli zabrać ze sobą słowo wdzięczności i obdarować nim inną osobę. Dzieci mogły również zrobić sobie na pamiątkę „anielskie zdjęcie”.  Uczniowie klasy 1 a wraz z Aniołami wykonali kartki z dobrymi myślami, które następnie przekazali osobom chorym i samotnym. Planujemy na stałe zapisać Dzień Aniołów w naszym kalendarzu.

Na skróty

Skip to content