Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz – Pomagasz (Good Network)

Rok szkolny 2023/2024

W dniu 5 czerwca odbył się kiermasz babeczek, z którego zebrane pieniądze zostały przelane na fundację Ramunde w Kenii, aby wesprzeć finansowo edukację dziewcząt.
Dziękujemy wszystkim za dostarczenie słodkości oraz ich zakup.

10 kwietnia chłopcy z klasy 6a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – Aleksandrą Sobolewską – uczestniczyli w kolejnym spotkaniu online z dziewczętami z Kenii w ramach międzynarodowego projektu Rozmawiasz-Pomagasz GoodNetwork.
Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach w obchodzeniu świąt wielkanocnych w naszych krajach .

W dniu 18 stycznia chłopcy z klasy 6a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego- Aleksandrą Sobolewską- wzięli po raz kolejny udział w spotkaniu online z dziewczętami z Organizacji Ramunde w ramach międzynarodowego projektu Talk-Help GoodNetwork💻, którego tematem było jedzenie 🍝🍛🍢🎂
Antek przedstawił swoją prezentację na temat popularnych dań w Polsce 🇵🇱, oczywiście w języku angielskim, a następnie nasi kenijscy znajomi opowiedzieli nam o swojej kuchni 🍽
Mieliśmy też okazję do zadawania pytań i wymiany informacji ćwicząc komunikację w języku angielskim ❤️

W dniu 1 grudnia w ramach międzynarodowego projektu Rozmawiasz-Pomagasz chłopcy z klasy 6a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – Aleksandrą Sobolewską – i nieocenioną panią Sandrą Skubałą zorganizowali kiermasz babeczek, z którego dochód przeznaczymy na wsparcie edukacji naszych kenijskich znajomych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie naszej akcji. Dziękujemy osobom, które upiekły i dostarczyły wypieki oraz tym którzy zakupili słodkości.

Dzisiaj (23 listopada 2023) chłopcy z klasy 6a przedstawili swoim koleżankom z Kenii podczas spotkania online informacje w języku angielskim o dzikich i domowych zwierzętach w Polsce. 
Oprócz prezentacji obu krajów mogliśmy zadawać pytania naszym kenijskim znajomym ćwicząc komunikację w języku angielskim. 

W dniu 18 października chłopcy z klasy 6a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – Aleksandrą Sobolewską – rozpoczęli spotkaniem online „Meeting our friends” międzynarodowy program #GoodNetwork Talk-Help. 
Chłopcy przedstawili się w języku angielskim swoim rówieśnikom z Kenii oraz opowiedzieli o swoich pasjach. 

Rok szkolny 2022/2023

Na zakończenie projektu uczennice klasy 8a otrzymały zaświadczenia o realizacji wolontariatu na rzecz Ramunde Twaweza w Kenii w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Rozmawiasz-Pomagasz Fundacji GoodNetwork.

Dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły za włączenie się w realizację projektu i liczę na dalszą współpracę od września – Aleksandra Sobolewska

15 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie onlne z naszymi kenijskimi przyjaciółkami – „We don’t say goodbye, but see you soon”. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat dotychczasowej realizacji projektu i już z niecierpliwością czekamy na jego kontynuację w przyszłym roku szkolnym z kolejnymi uczniami naszej szkoły.

7 czerwca uczennice klasy 8a na spotkaniu online omówiły z dziewczętami Kenii bardzo ciekawy i ważny temat jakim było „Celebrated sports women in our countries”. Po raz kolejny nasze uczennice wykonały piękną multimedialną prezentację prezentującą temat oraz miały możliwość przedyskutować go w języku angielskim ze swoimi rówieśnicami. 

W poniedziałek 5 czerwca odbył się już 2 kiermasz babeczek w ramach realizacji II etapu projektu międzynarodowego Rozmawiasz-Pomagasz GoodNetwork z Organizacją Ramune w Kenii. Bardzo dziękujemy całej Społeczności Uczniowskiej za upieczenie przepysznych słodkości oraz ich zakup. 

Pieniądze zebrane podczas obu kiermaszy zostały wpłacone na konto Fundacji GoodNetwork, która zakupi maszyn do szycia dla dziewcząt.

31 maja 2023 uczennice naszej szkoły zaprezentowały na spotkaniu online prezentację języku angielskim dotyczącą najciekawszych miejsc w Polsce. Miały też okazję obejrzeć krótki filmik z Parku Narodowego w Kenii.

16 maja 2023 miało miejsce 3 z 6 zaplanowanych spotkań online w ramach realizacji II etapu międzynarodowego Projektu Rozmawiasz Pomagasz Fundacji Good Network.

W dniu 28 marca dziewczęta z klasy 8a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego Aleksandrą Sobolewską po raz kolejny brały udział w spotkaniu online z dziewczętami z Kenii. Tym razem tematem była muzyka. Dowiedziałyśmy się jakie upodobania muzyczne mają nastolatki z Afryki i przedstawiliśmy swoją prezentację o muzyce. Było dużo śpiewania i radości. 
#GoodNetwork

W dniu 23 marca uczennice klasy 8a już po raz drugi zorganizowały kiermasz babeczek, z którego fundusze zostaną przekazane dziewczętom z Kenii (Ramunde Organization). Gratulujemy naszym uczennicom umiejętności cukierniczych, a całej społeczności szkolnej dziękujemy za wsparcie całej akcji poprzez zakup wypieków.

W dniu 23 lutego dziewczęta z klasy 8a wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – p. Aleksandrą Sobolewską – uczestniczyły w kolejnym spotkaniu online z dziewczętami z Kenii w ramach projektu Rozmawiasz-Pomagasz Good Network. Tym razem omawialiśmy symbole narodowe, hymn oraz ich znaczenie dla młodych ludzi. Mimo poważnego tematu było dużo radości podczas uczenia się nawzajem swoich hymnów. Z każdym spotkaniem uczennice coraz odważniej wykorzystują swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, co na pewno zaowocuje w przyszłości.

5 stycznia 2023 roku dziewczęta z kl. 8a zakończyły spotkaniem online 1. etap projektu – Poznajmy się w ramach realizacji międzynarodowego Projektu Rozmawiasz-Pomagasz Fundacji GoodNetwork.

Tematem spotkania była kultura oraz zwyczaje i obyczaje przedstawione przez Julię, natomiast Karolina zaprezentowała informacje o Polakach, którzy swoimi działaniami zapisali się w naszej historii.

W II semestrze kontynuujemy współpracę z naszym kenijskim Partnerem rozpoczynając 2. etap projektu – Partnerstwo, w ramach, którego będzie jeszcze więcej możliwości do rozmów (6 spotkań online)i czeka nas zaplanowanie 2 akcji charytatywnych, aby dalej wspierać dziewczęta z Ramunde Organisation w dążeniach do uzyskania zawodu szwaczki i lepszej przyszłości.

1 grudnia dziewczęta z klasy 8a połączyły się online ze swoimi rówieśniczkami z Kenii 🇰🇪 Przedstawiły przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne o Polsce i Lublińcu oraz miały możliwość zapytać o życie codzienne, czy zainteresowania poszerzając jednocześnie swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju. Była to dla nich okazja wykorzystania znajomości języka angielskiego, ale też poznania różnic kulturowych pomiędzy Polską i Kenią. Okazało się nawet, że pomimo wielu różnic nastolatki z obu krajów mają tych samych idoli ze świata muzyki 🎤🎶Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie jeszcze przed zbliżającymi się Świętami🎄

W dniu 25 listopada w naszej szkole odbył się z inicjatywy dziewcząt z klasy 8a kiermasz babeczek, z którego dochód zostanie przeznaczony dla dziewcząt z Kenii na zakup maszyn do szycia. Nasze uczennice mają okazję w tym roku szkolnym brać udział w projekcie międzynarodowym Rozmawiasz-Pomagasz Good Network, który oprócz możliwości wykorzystania swoich umiejętności językowych uczy organizować akcje charytatywne. Dziękujemy wszystkim za upieczenie słodkości, a przede wszystkim ich zakup. Każda sprzedana babeczka to dokładanie „cegiełki” na lepsze jutro naszych kenijskich przyjaciół.

W tym roku szkolnym dziewczęta z kl. 8a będą realizować pod opieką nauczycielki języka angielskiego – Aleksandry Sobolewskiej – Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz- Pomagasz w ramach Good Network.

Została nam przydzielona jako partner Organizacja Ramunde Twaweza Community Bazed Organisation https://m.facebook.com/profile.php?id=100066779516407) 

Będziemy spotykać się na zajęciach online z dziewczynami z Kenii w wieku 13-17 lat, które uczą się w ramach tej organizacji na szwaczki. Oprócz spotkań online zorganizujemy w naszej szkole akcje charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup maszyn do szycia dla dziewcząt z Kenii.

Na skróty

Skip to content