Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

ROK SZKOLNY 2023/2024

10 października przypadał Dzień Zdrowia Psychicznego, była to doskonała okazja, aby zwrócić uczniom uwagę jak ważna jest higiena zdrowia psychicznego każdego dnia. Składa się na nią: aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, unikanie używek, odpoczynek, relaks oraz pozytywne spojrzenie na siebie.

W klasach I-III uczniowie mieli okazję obejrzeć materiał filmowy: „Jak wydobywa się emocje?”, spróbować je rozpoznać na podstawie gestów, mimiki. Zadaniem ich było przedstawienie na ilustracji swoich sposobów na smutek, podzielenie się nimi na forum grupy.

W starszych klasach skupiono się na wzmocnieniu pozytywnych myśli o sobie. Uczniowie zapisywali za co lubią siebie oraz anonimowo wpisywali pozytywne cechy kolegi/koleżanki z klasy. Ćwiczenie to wzmocniło indywidualne kompetencje emocjonalne oraz dało możliwość zintegrować zespół klasowy.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” 

Celem projektu jest: 

– uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– przygotowanie do współzawodnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. 

 

Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie od 11.09.2023 roku do 24.05.2023 roku.

 

Działania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

Panie współorganizujące proces kształcenia podczas prowadzonych zajęć będą uwrażliwiać uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach Dnia Świadomości Dysleksji zostało wykonane pierwsze zadanie, gdzie uczniowie wykonali portret osoby z dysleksją, mogli zmierzyć się z ortograficznym kodowaniem oraz sprawdzić swoją znajomość zasad poprawnej pisowni w interaktywnych ćwiczeniach.

W ramach akcji została przygotowana gazetka informacyjna.

Na skróty

Skip to content