Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

ROK SZKOLNY 2023/2024

Z okazji Światowego Dnia Chorego uczniowie przygotowali kolorowe kartki z życzeniami dla podopiecznych oddziału psychiatrycznego w Lublińcu. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz dużą starannością w wykonaniu prac. Kartki były dowodem jak to niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Na ręce pracowników szpitala złożono życzenia oraz podziękowania za codzienną ciężką pracę.

 

W grudniu odbyła się świąteczna zbiórka artykułów papierniczych dla podopiecznych DPS „Zameczek”. 22 grudnia zebrane przedmioty zostały przekazane na ręce pracowników ośrodka. W ramach wdzięczności zostaliśmy obdarowani własnoręcznie wykonaną świąteczną ozdobą. 

Dziękujemy za okazane serce, chęć pomocy. 

10 października przypadał Dzień Zdrowia Psychicznego, była to doskonała okazja, aby zwrócić uczniom uwagę jak ważna jest higiena zdrowia psychicznego każdego dnia. Składa się na nią: aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, unikanie używek, odpoczynek, relaks oraz pozytywne spojrzenie na siebie.

W klasach I-III uczniowie mieli okazję obejrzeć materiał filmowy: „Jak wydobywa się emocje?”, spróbować je rozpoznać na podstawie gestów, mimiki. Zadaniem ich było przedstawienie na ilustracji swoich sposobów na smutek, podzielenie się nimi na forum grupy.

W starszych klasach skupiono się na wzmocnieniu pozytywnych myśli o sobie. Uczniowie zapisywali za co lubią siebie oraz anonimowo wpisywali pozytywne cechy kolegi/koleżanki z klasy. Ćwiczenie to wzmocniło indywidualne kompetencje emocjonalne oraz dało możliwość zintegrować zespół klasowy.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” 

Celem projektu jest: 

– uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

– przygotowanie do współzawodnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. 

 

Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie od 11.09.2023 roku do 24.05.2023 roku.

 

Działania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

Panie współorganizujące proces kształcenia podczas prowadzonych zajęć będą uwrażliwiać uczniów na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach Dnia Świadomości Dysleksji zostało wykonane pierwsze zadanie, gdzie uczniowie wykonali portret osoby z dysleksją, mogli zmierzyć się z ortograficznym kodowaniem oraz sprawdzić swoją znajomość zasad poprawnej pisowni w interaktywnych ćwiczeniach.

W ramach akcji została przygotowana gazetka informacyjna.

Na skróty

Skip to content