6 maja, 2024

DZIEŃ  ZIEMI

Dzień Ziemi, to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać jak ważną sprawą jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak dbać o naszą planetę. W ramach obchodów Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się liczne zajęcia   i pogadanki, dzieci obejrzały filmy dydaktyczne, poznały Eko – zadania ważne dla Ziemi, powstały wspaniałe prace plastyczne. Ponadto dzieci miały możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach pod hasłem ,,Świetlicowa gromadka poznaje świat z przyjaciółmi Kubusia Puchatka – Akcja segregacja z Kłapouchym.

Wszyscy żyjemy na naszej planecie i korzystamy wspólnie z jej dobrodziejstw: powietrza, wody, roślin, lasów. Dlatego dbajmy o czystość naszej planety, aby móc się cieszyć zdrowym i długim życiem na niej.