24 kwietnia, 2024

„(EKO)SZTUKA” OCZAMI SWIETLICZAKÓW

Organizacja konkursu dla uczestników projektu to już coroczna tradycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. W  tegorocznej edycji hasłem przewodnim była „EKO(sztuka)”. Nasza drużyna świetlicowa – chcąc połączyć ekologię i sztukę w zakresie sztuk plastycznych –  przygotowała pracę konkursową inspirowaną dziełem „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha. Wybór inspiracji nie był przypadkowy; chcieliśmy ukazać piękno Ziemi, jak również ukazać pewną symbolikę, bo – jak zauważyła jedna z uczestniczek zajęć – „to od mieszkańców miasteczka może zależeć, czy gdy wstanie słońce, zobaczą piękne, pagórkowate tereny, czy składowane góry odpadów.” Materiały wtórne wykorzystane w pracy dobraliśmy zwracając uwagę na ich rodzaj, kolor, różne jego odcienie oraz stopień przeźroczystości.   I zaczął powstawać obraz…

Na skróty

Skip to content