18 kwietnia, 2024

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE NAUK ŚCISŁYCH

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Nauk Ścisłych dla uczniów klas 7-8 pod patronatem Starosty Lublinieckiego. W zmaganiach wzięło udział 8 szkół powiatu lublinieckiego: z Ciasnej, Kochcic, Pawonkowa, Zborowskiego oraz szkoły podstawowe z Lublińca: SP1, SP2, SP3, SP4.

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, fizyki, biologii oraz geografii i składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na indywidulanym rozwiązaniu testu.

Do drugiego etapu, czyli części praktycznej zostały zakwalifikowane 4 drużyny tj. osiem osób które w części testowej uzyskały łącznie największą liczbę punktów.

Do tego etapu dostali się uczniowie ze szkoły z Kochcic, z Pawonkowa, z SP1 z Lublińca oraz z SP 3 z Lublińca.

Ostatecznie po serii pytań losowych i zadań praktycznych wyłoniono zwycięzców.

Nasza drużyna w składzie Wiktoria Mikulska oraz Aleksander Nadolny zdobyła II miejsce i uległa tylko reprezentantom ze Szkoły Podstawowej w Kochcicach. Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Pawonkowa.

Gratulujemy Wiktorii i Aleksandrowi!

Na skróty

Skip to content