JĘZYK MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ – NIEMIECKI – archiwum 2019/2020

ROK SZKOLNY 2019/2020
Klasowy Dzień Języków Obcych
 
26 września obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. By uczcić to szczególne święto, na języku niemieckim uczniowie klas szóstych uczestniczyli w rozmaitych zabawach poświęconych krajom i językom europejskim. Wyszukiwali ukrytych nazw państw, odszyfrowywali nazwy stolic oraz określali położenie poszczególnych krajów na mapie. Rozwiązywali także quizy i rozpoznawali usłyszane języki. Dużo radości sprawiło uczniom przyporządkowanie przedmiotów do odpowiednich państw, z których pochodzą. Dzieci poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami znakomicie. Jak się okazuje, język obcy wcale nie musi być taki obcy!
                                                                                                                                                                                                                             Agata Płuska

Na skróty

Skip to content