13 kwietnia, 2024

OBCHODY DNIA AUTYZMU W SP1

5 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to dzień, którego kolorem przewodnim jest kolor NIEBIESKI. Z tej okazji szkoła nasza przystroiła się w różne odcienie tego koloru i piękne plakaty kolorowych motyli.
W klasach odbyły się lekcje edukacyjne i zajęcia sensoryczne, których celem było uświadomienie i upowszechnienie wiedzy na temat autyzmu i innych niepełnosprawności wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na konieczność przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. 
Przygotowano również ulotki informacyjne i książeczki – bajeczki związane z poszczególnymi niepełnosprawnościami. Przeprowadzono test wiedzy o niepełnosprawnościach, a przy MDKu udekorowano drzewo w kolorowe motyle, bo hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było: KAŻDY INNY – WSZYSCY WAŻNI. Jak co roku do wspólnych obchodów zaproszono inne lublinieckie szkoły, które w tym roku wykonały plakat pod hasłem: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI 
Koordynatorem szkolnych obchodów byli nauczyciele współorganizujący proces kształcenia naszej szkoły.

Na skróty

Skip to content