24 kwietnia, 2024

ODZNAKA IM. EDYTY STEIN

Patronce naszego miasta – św. Edycie Stein – poświęcono jedną z odznak krajoznawczych, którą można zdobyć, wywiązując się z kilku zadań opisanych w regulaminie tej odznaki. I tak zrobili uczniowie klasy 4b – założyli książeczki dla dokumentowania swojej pracy i podczas kilku wycieczek odwiedzili wszystkie miejsca związane z tą postacią. Najczęściej kojarzymy Edytę Stein z muzeum w Domu Courantów, ale trzeba pamiętać też o rzeźbie plenerowej na Placu Mikołaja Kopernika, cmentarzu żydowskim, miejscu po dawnej synagodze i Villi Nova, Skwerze Rodziny Stein, a przede wszystkim pierwszej na świecie świątyni pod wezwaniem św. Teresy Benedykty od Krzyża, bo tak brzmi zakonne imię Patronki miasta.

Młodym krajoznawcom gratulujemy i zachęcamy do kolejnych działań.

Na skróty

Skip to content