PEDAGOG – archiwum 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

DZIAŁANIA WYCHOWAWCZO – PROFILAKTYCZNE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Drodzy Ósmoklasiści
      Za parę miesięcy kończy się rok szkolny. Dla Was jest to ostatni etap pobytu w szkole podstawowej. Przed Wami nowe szkoły, koledzy, wyzwania. Jednak zanim rozpoczniecie realizację nowych celów, trzeba będzie się zmierzyć z egzaminem ósmoklasisty. Egzamin próbny pozwolił na obycie się z procedurami, testami egzaminacyjnymi, może ze stresem, jaki pojawia się przed nieznanym.
   Warto jest systematycznie powtarzać materiał, wziąć pod uwagę sugestie nauczycieli, dotyczące egzaminu, robić notatki, weryfikować swoją wiedzę, co do której ma się wątpliwości, korzystając z podręczników.
    W następnym tygodniu rozpoczyna się wiosenna przerwa. Skorzystajcie z wypoczynku, aktywnie spędźcie ten czas – nie przed TV, czy monitorem komputera. Wasze oczy muszą odpocząć, a Wasz umysł potrzebuje wyciszenia od bodźców.
Małgorzata Siluk, pedagog szkolny
P.S. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!
                                                                                                                                                                                                  Dyrekcja i grono pedagogiczne
     Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy zajęciami profilaktycznymi „Debata” oraz „Pokoloruj mój świat”. Przeprowadziła je w klasach czwartych i siódmych psychoterapeutka p. Marzena Rębisz. Później wszystkie nasze działania odbywały się już online. Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl profilaktyczny „Miś-Niegrzeczniś”, a starsi – „Super prank”.
     Ze względu na przeżywane przez uczniów emocje związane ze zdalnym nauczaniem, brakiem kontaktów z rówieśnikami, klasy IV-VIII uczestniczyły w zajęciach mających na celu nauczenie redukowania pojawiającego się stresu.
     Odbył się również plastyczny konkurs profilaktyczny „Stop narkotykom”. Wzięli w nim udział uczniowie klas V – VIII. Oprócz dyplomu uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
     W związku z tym, że nadal znajdujemy się w trudnej sytuacji, zarówno dzieci jak i dorośli mają możliwość telefonicznego skontaktowania się p. Marzeną Rębisz, psychoterapeutą psychodynamiczną, terapeutą uzależnień. Pani Marzena Rębisz od wielu lat powadzi psychoterapię z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Pomaga rodzinom
w sytuacjach kryzysu. W naszej szkole prowadziła warsztaty dla uczniów oraz spotykała się z rodzicami. Z panią Marzeną Rębisz można kontaktować się w dowolnym czasie. Numer telefonu: 503 820 029.
                                                                                                                                                                                                                        Małgorzata Siluk

Na skróty

Skip to content