11 kwietnia, 2024

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE GWARY I PIOSENKI ŚLĄSKIEJ „LUBI MI SIĘ TU… MIESZKAĆ”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Powiatowym Konkursie Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać”, który odbył się 9 kwietnia 2024 r. W kategorii mówienia gwarą śląską Maciek Grzegorzewski z klasy 4b zajął II miejsce, a Kuba Stroka z klasy 4b zajął miejsce III, natomiast w kategorii śpiewania śląskich piosenek Zosia Nowotarska z klasy 5a zajęła I miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom – opiekunom!

 Występy oceniane były przez komisję w składzie:

– pani Joanna Brzezina – dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej „Lubiteka”,

– pan Jan Mańka – prezes Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”,

– pan Marian Cyroń – działacz społeczny, pasjonat regionalizmu.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura i Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz okolicznościowe upominki związane z powiatem lublinieckim, które zostały wręczone przez Dyrektora szkoły panią Bożenę Wręczycką. Po zakończeniu prezentacji, podczas obrad jury, wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się na poczęstunku, degustując śląskie przysmaki – słodkie kołoczki i kołocze, chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki SP 1 w Lublińcu: panią Grażynę Kempę i panią Dorotę Opałkę przy współpracy nauczyciela muzyki pana Arkadiusza Suchary i polonistki pani Aleksandry Telmy.

 

Na skróty

Skip to content