25 marca, 2024

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

22 marca br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I–III. Jego celem było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania żywym słowem, pielęgnowanie kultury języka i krzewienie zamiłowania do literatury pięknej. Finaliści będą reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych XXXV Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Prezentowany repertuar obejmował dowolnie wybrany utwór poetycki z literatury dziecięcej. Jury biorąc pod uwagę dykcję, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny, dokonało oceny wystąpień recytatorów i przyznało:

 

I miejsce – Leon Mroczek, kl. III a

II miejsce – Maksymilian Chmiel, kl. II a

III miejsce – Wiktor Gregorowicz, kl. II c

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego kunsztu recytatorskiego, Leonowi, Maksymilianowi i Wiktorowi życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach powiatowych.

Na skróty

Skip to content