WOLONTARIAT archiwum 2019/2020

JESIENNA PAKA DLA ZWIERZAKA
W październiku br. w naszej Szkole miała miejsce zbiórka karmy dla zwierząt. Zebraliśmy również zabawki i koce dla naszych czworonożnych przyjaciół. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i pomogli w zbiórce. Zebrane dary zostały przekazane organizacjom zajmującym się pomaganiem zwierzętom.
 
„Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”
W ramach akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”, stosując się do zaleceń sanitarnych, włączyliśmy się w pomoc Polakom, mieszkającym na Kresach. Zebrane dary – słodycze i książki o tematyce historyczno-patriotycznej, zostaną przekazane naszym rodakom. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji. Dziękujemy również wszystkim placówkom szkolnym i przedszkolnym, które brały udział w akcji i przekazały dary, wspierając naszych rodaków, mieszkających na Kresach Wschodnich.
                                                                                                                Halina Karczewska, Katarzyna Torchalska, Sandra Skubała

 

 Uroczyste podsumowanie akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”
17 lutego br. w Auli Świętego Jana Pawła II na Jasnej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Podczas uroczystości obejrzeliśmy film o przebiegu działań charytatywnych oraz występ dziecięcego zespołu z Wilna „Bursztynki” z przepięknym programem patriotycznym.
Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie i pomoc.

 

Wszystkim Osobom, które wsparły akcję pomocy dla Mikołaja Smola i okazały chłopcu tak wielkie serce składamy gorące podziękowanie! Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy: 1970,96 zł, które przekazaliśmy fundacji „Zdążyć z Pomocą”.
PODAJ DOBRO DALEJ
W ramach realizacji projektu „Podaj dobro dalej – dzieci dzieciom” w młodszych klasach naszej szkoły, został przeprowadzony cykl zajęć edukacyjnych, mający na celu promocję idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, otwarcie się na drugiego człowieka oraz dostrzeżenie potrzeb rówieśników. Kolejnym celem było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi i kształtowanie dojrzałych postaw moralnych i społecznych oraz ukazanie właściwych postaw i naukę pracy w zespole. Zajęcia zostały przygotowane i zrealizowane przez grupę uczniów z klasy VIIIa – Paulinę, Oliwię i Czarka, wspieranych przez opiekunki projektu. Lekcje prowadzone przez starszych kolegów, cieszyły się dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach, a prowadzącym za zaangażowanie i okazaną radość z wykonanego zadania.  
Alina Ligendza i Halina Karczewska
Adoptuj pszczołę!!!
Szkolny Klub Wolontariusza po raz kolejny wsparł akcję „Adoptuj Pszczołę”. To społeczna inicjatywa organizacji Greenpeace, dzięki której już siódmy rok tysiące osób wspólnie angażuje się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna tym zagrożonym wyginięciem zapylaczom. Zorganizowaliśmy loterię, z której uzyskaliśmy 100 zł, pozwoliło to na adopcję 50 pszczół.
Dziękujemy za wsparcie i pomoc
„Bądźmy razem na Święta!”
Uczniowie naszej szkoły w okresie przedświątecznym aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję „Bądźmy razem na Święta”, podejmując wiele działań na rzecz społeczności lokalnej. Gościliśmy w „Domu Kombatanta” w Lublińcu, w którym uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnego Klubu Miłośników Biblioteki zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przekazaliśmy pensjonariuszom aniołka wykonanego przez uczniów oraz okolicznościowe kartki ze świątecznymi życzeniami. W Przedszkolu nr 2 w Lublińcu uczniowie  zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie trąbki, gitary i keyboardu oraz wyrecytowali wiersze o tematyce świątecznej. Dzieciom podarowaliśmy również wykonanego własnoręcznie aniołka oraz kartę z życzeniami. W okresie przedświątecznym gościliśmy również w Ośrodku Rehabilitacyjnym pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach. Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolny Klub Miłośników Biblioteki zorganizował zbiórkę maskotek, książek, gier, zabawek, które podarowaliśmy pacjentom Ośrodka, a także – w ramach akcji „ Bo na święta mi się zdaje, każdy chce być Mikołajem” – przeprowadził zbiórkę artykułów higienicznych, maskotek, gier, zabawek dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Zabrzu. Głównym celem naszych działań była pomoc ludziom potrzebującym, aby zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia doświadczyli wsparcia i materialnej pomocy.
Marzena Kowalik
Halina Karczewska
 „Bo na Święta mi się zdaje każdy chce być Mikołajem”- pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się zbiórka zabawek, pluszaków, książek, kolorowanek, słodyczy i środków pielęgnacyjnych przeznaczona dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego w Zabrzu. Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wsparcie akcji.
Szkolny Klub Wolontariusza
Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 
Szanowni Uczniowie, dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu w akcję mogliśmy pomóc polskim dzieciom mieszkającym na Kresach. Zebraliśmy artykuły szkolne, książki, maskotki, gry i  słodycze  i przekazaliśmy Towarzystwu Patriotycznemu „Kresy”, które wsparliśmy już po raz trzeci. Święty Mikołaj przekaże zebrane dary polskim dzieciom w Wilnie w polskiej szkole w Mickunach. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do uczniów  klas I-III i dziękujemy im za wielkie serce i realną pomoc.
                                                                                                                   Szkolny Klub Wolontariusza

Dzieci dzieciom

Akcja Charytatywna
Drodzy uczniowie!!!
Pomóżmy dzieciom potrzebującym pomocy
od 04.11.2019 r. do 13.11.2019 r.
w naszej szkole będzie przeprowadzona zbiórka:
• artykułów szkolnych,
• książek,
• maskotek,
• słodyczy
Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Zebrane dary przynosimy do biblioteki!
Szkolny Klub Wolontariusza

Drodzy Uczniowie

Serdecznie dziękujemy Wam za zaangażowanie i wsparcie akcji: „Jesienna paka dla zwierzaka”.

Zebrane dary przekazaliśmy do lublinieckiego schroniska dla zwierząt „Animals” i do przytuliska „Ratunek”.

 

JESIENNA PAKA DLA ZWIERZAKA

Zapraszamy do udziału w akcji pomocy kotkom i pieskom z lublinieckiego schroniska  i przytuliska:
Zbieramy:  karmę, makaron, stare koce, zabawki dla zwierząt…

Termin akcji: 26.09.2019 – 03.10.2019
Miejsce zbierania rzeczy: świetlica szkolna
Szkolny Klub Wolontariusza  

 

Na skróty

Skip to content