Język mniejszości narodowej – niemiecki

Rok szkolny 2021/2022

 

Język mniejszości niemieckiej w klasach 1-3

Od kilu lat uczniowie naszej Szkoły mają możliwość uczenia się już od pierwszej klasy języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Zajęcia są różnorodne i sprawiają dzieciom wiele radości. Poprzez gry, zabawy ruchowe, piosenki, wierszyki i prace językowo-plastyczne uczniowie poznają słownictwo i zwroty, dotyczące ich najbliższego otoczenia.

Poniżej prezentujemy naszą mini galerię zdjęć, przedstawiającą zajęcia języka niemieckiego w następujących klasach: 1c, 2a i 2c, 2b oraz 3c.

                                                                                                      Agata Płuska i Patrycja Tyczka

 

Sukces w konkursie z języka niemieckiego

Pod koniec marca br. I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie zorganizowało szereg konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Wśród laureatów znalazła się m. in. uczennica klasy 8b – Olga Borosz, która zdobyła wyróżnienie w Regionalnym Konkursie z Języka Niemieckiego.

Do klasy szóstej Olga uczyła się tegoż języka jako języka mniejszości narodowej, a od zeszłego roku uczęszcza na zajęcia prowadzone w ramach projektu Deutsch AG. Cieszymy się, że czas i trud włożony w naukę przyniósł zamierzone efekty, a Oldze gratulujemy sukcesu!

                                                                                                                   Agata Płuska

 

14 stycznia poznaliśmy zwycięzców konkursu „Der schӧnste Adventskalender” („Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy”).

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kalendarza adwentowego, zawierającego słowa lub zwroty w języku niemieckim, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali wspaniałe prace. W związku z tym wyłonienie laureatów było nie lada zadaniem. Pod uwagę brana była kreatywność, estetyka, poprawność językowa oraz zgodność pracy z tematem. Wręczone zostały nagrody główne oraz nagrody pocieszenia. A oto laureaci:

I miejsce – Maja Kazek kl. 4a

II miejsce – Jakub Nguyen Huu kl. 4a

III miejsce ex aequo Jan Szwed kl. 5a oraz Hubert Przeorski kl. 4a

Wyróżnienia: Amelia Ryłko kl. 4b oraz Magda Majer kl. 4c

 

Serdecznie gratulujemy!

Agata Płuska i Partycja Tyczka

 

         

 

Na skróty

Skip to content