Aktualności 2013/2014

                                                                                                                                                          Powrót  

 

Zakończenie roku szkolnego dla klas szóstych odbędzie się 26.06.2014r. o godzinie 1600

Zakończenie roku szkolnego dla klas I-III odbędzie się 27.06.2014r.

o godzinie 1030

Zakończenie roku szkolnego dla klas IV-V odbędzie się 27.06.2014r.

o godzinie 900

Zapraszamy na kiermasz używanych podręczników dla klas IV-V, który odbędzie się w dniach od 17 do 25 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1.

17.06. – wtorek – 800 - 1330

18.06. – środa – 730 - 1500

23.06. – poniedziałek – 830 – 1300

24.06. – wtorek – 800 - 1330

25.06. – środa– 730 – 1400

Historycy z SP 1 na Westerplatte

          Z okazji zbliżającej się 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i wpisania Westerplatte na listę Pomników Historii w  Szkole Podstawowej nr 45 w Gdańsku odbył się Ogólnopolski etap Konkursu Wiedzy o Bohaterach Westerplatte pod Honorowym Patronatem Marszałka Senatu RP p. Bogdana Borusewicza . Uczestników konkursu powitał Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego pan Piotr Kowalczuk, który pogratulował młodym ludziom szerokiej wiedzy .

       Przedsięwzięcie trwało od października do czerwca. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 38 uczniów z dziewiętnastu szkół w tym troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu.

        Uczestnicy przyjechali do Gdańska  w piątek 13 czerwca 2014r i rozpoczęli swoją wizytę od zajęć edukacyjnych na Westerplatte, które prowadzili pracownicy Muzeum II Wojny Światowej, następnie odbyło się  spotkanie z panem prof. Andrzejem Drzycimskim, autorem książek o obrońcach półwyspu.

     14 czerwca 2014r  uczniowie pisali ostatni test konkursowy i odpowiadali na pytania członków jury. Po zmaganiach konkursowych ogłoszono następujące wyniki. Trze pierwsze miejsca zajęli uczniowie z  naszej „Jedynki”

Ewa Kaczorowska – I miejsce

 Marcin Dziadkiewicz –II miejsce

Jakub Siwy- III miejsce

   Finalistom konkursu wręczono nagrody  przygotowane przez Biuro Prezydenta ds. Kultury. Laureaci zostaną nagrodzeni 2 września 2014 r. podczas uroczystej gali z udziałem gości honorowych.

D.Opałka

 Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.

        7 czerwca 2014r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego Ewa Kaczorowska uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, jako jedyna z całego województwa śląskiego odebrała z rąk pana Aleksandra Palczewskiego- Małopolskiego Kuratora Oświaty nagrodę i dyplom finalisty w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989.

        Ewa napisała pracę na temat swojego pradziadka- Pawła Okręta, który m.in. brał udział w II i III Powstaniu Śląskim, a podczas II wojny światowej przebywał w obozach koncentracyjnych w Buchenwaldzie, w Mathausen i w Dachau gdzie zmarł 01.09.1940r. 

       Konkurs zorganizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej uzyskał wsparcie ze strony Komitetu Honorowego, w skład, którego weszli Państwo: Prezydentowa Karolina Kaczorowska, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Zygmunt Kolenda, prof. Jerzy Wyrozumski, prof. Leszek Żukowski, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, dr Łukasz Kamiński, Bogusław Sonik, Jerzy Miller oraz Olga Krzyżanowska, Joanna i Janusz Onyszkiewiczowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcie Ewy        Dyplom Ewy

D.Opałka

Wystawa prac uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie

Zobacz

      W dniu 9 czerwca 2014 roku klasy czwarte otrzymały Karty Rowerowe. Egzamin na kartę rowerową składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Gratulujemy sukcesu!

Galeria

   Dzień Patrona w Jedynce

Zobacz

Plastyczny sukces braci Małachowskich

        Łukasz Małachowski z kl. 4b i Krzysztof Małachowski z kl. 5b odnieśli sukces w Konkursie plastycznym „ Zwierzę to nie zabawka” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Kotom „Felis” w Lublińcu zajmując II i III miejsce.

        Konkurs jest częścią projektu mającego na celu zapoznanie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w Lublińcu z podstawowymi zasadami humanitarnego traktowania zwierząt na podstawie Światowej Deklaracji Praw Zwierząt oraz Ustawy o ochronie zwierząt.

       Wszystkie prace laureatów zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu.

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           Dyplom Łukasza III miejsce

Sportowy Piknik Jedynki

Wiwat festyn, wiwat ruch – w zdrowym ciele zdrowy duch

Zobacz

        Narkotykom – stanowczo NIE - profilaktyka w Szkole Podstawowej nr 1

Zobacz

       CZERWIEC

 

          30 maja 2014r. zostaną wywieszone listy uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Laureatką  Międzynarodowego Konkursu „Orlęta Grodzieńskie 1939” w kategorii szkół podstawowych została Aleksandra Moch z klasy 6d SP nr 1 w Lublińcu.

      Fundacja Polacy znad Niemna  zorganizowała konkurs, którego celem było przybliżenie uczniom historii małoletnich Obrońców Grodna 1939 roku. Tegorocznym tematem przewodnim były ostatnie chwile młodego obrońcy Grodna – Tadzia Jasińskiego.

Zobacz pracę Oli

       Wycieczka klasy 2a

 

                                         Zobacz

 

 

       Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Powiatowym Turnieju Młodych Talentów dla uczniów klas VI. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły: -humanistyczno-językowy, matematyczno-przyrodniczy oraz plastyczno-techniczny. Każda z drużyn składała się z trójki uczniów klas szóstych. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces, zespoły humanistyczno-językowy oraz matematyczno-przyrodniczy zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Składy zespołów:

-humanistyczno-językowy:

Ewa Kaczorowska, kl.6b, Kinga Lis, kl.6b, Julia Maroń, kl.6e.

Dyplom Ewy Kaczorowskiej          Dyplom Kingi Lis         Dyplom Julii Maroń

-matematyczno-przyrodniczy:

Marcin Dziadkiewicz, kl.6d, Wojciech Fokczyński, kl.6c,

Krystian Koralewicz, kl.6e.

Dyplom Marcina Dziadkiewicza     Dyplom Wojciecha FokczyńskiegoDyplom Krystiana Koralewicza

 

.

Gratulujemy !!!

             Uczniowie naszej szkoły: Maja Kaziród z klasy III b i Jakub Siwy z kl.VI d odnieśli duży sukces w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym „Lubi mi się tu… żyć”- „ZNAMY I CHRONIMY LASY NA ZIEMI” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublińcu. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych, Maja Kaziród zajęła I miejsce w kategorii klas I-III, a Jakub Siwy I miejsce w kategorii klas IV-VI. W zmaganiach wzięło udział 12 szkół podstawowych naszego powiatu. 

 

.

Gratulujemy!

                                 Dyplom Mai                   Dyplom Jakuba

19 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Miejskim Konkursie Informatycznym, który składał się z dwóch części: testowej oraz praktycznej.

          I miejsce                II miejsce                        III miejsce

Master of English 2014

Zobacz

Akcja  „Trzymaj Formę” i „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w naszej szkoleZobacz

 AKADEMIA z OKAZJI ŚWIĘTA 3- go MAJA

Zobacz

Uczeń naszej szkoły:

Klaudiusz Grams z kl.VI b

zdobył wyróżnienie

w III edycji konkursu plastycznego

o tematyce przyrodniczej PRZYRODA W OCZACH DZIECKA.

Organizatorem konkursu było Muzeum Częstochowskie.

Gratulujemy Klaudiuszowi          Zobacz Dyplom Klaudiusza

DNI OTWARTE w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1

Zobacz

Wokalno - taneczne sukcesy uczniów SP 1

Zobacz

IV REGIONALNY KONKURS KRASOMÓWCZY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zobacz

  MAJ

 

       Dnia 24 kwietnia 2014 r. już po raz XIV spotkali się przedstawiciele szkół podstawowych miasta i powiatu, by poprzez wspólne uczestnictwo w  Konkursie Regionalnym Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać

Zobacz

 

Informujemy, że od  25 kwietnia  rozpoczynają się zapisy uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2014/2015.

Procedury                        Wniosek

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN  TRZECIOKLASISTY

        11 kwietnia 2014 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu w swoim życiu -  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasisty  ma dostarczyć informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie trzech lat nauki.

    O godz. 8.45 wszyscy uczniowie klas trzecich  stawili się w szkole odświętnie ubrani gdzie zostali przywitani przez panią wicedyrektor Annę Miksę oraz obejrzeli krótki film, którego celem było zrelaksowanie zestresowanych trzecioklasistów.

     O godz. 9.00 uczniowie przystąpili do pisania sprawdzianu, który składał się z dwóch części: jęz. polski i matematyka. Czas na wypełnienie każdego z testów to 45 min. Pomiędzy sprawdzianami dzieci miały 15 min. przerwy. 

    A teraz … czekamy na  BARDZO DOBRE WYNIKI !

Zobacz galerię

W dniach 7 - 9 kwietnia 2014r odbędą się rekolekcje

Harmonogram rekolekcji

Plan świetlicy

        W dniu 27 marca 2014 roku odbył się w Częstochowie w Regionalnym Ośrodku Kultury finał XXVI Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa ”.

Przeczytaj

Galeria zdjęć ze Sprawdzianu szóstoklasisty

  Wyniki X Powiatowego Konkursu Wiedzy Ogólnej

„ Wiem wszystko”  Zobacz

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Epizody Niepodległości - Żołnierze Tułacze"

Przedmiotem konkursu jest...

 

       W związku z rekolekcjami w dniach 7-9 kwietnia 2014r. planowane na 9 kwietnia 2014r. konsultacje z rodzicami odbędą się 23 kwietnia 2014r.

KWIECIEŃ

 

      Dzieci nie jedzą śmieci – pod takim hasłem uczniowie klasy II d rozpoczęli wtorkowy dzień w szkole.    Zobacz

Sukces Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu

Zobacz

Ola Just Mistrzem Ortografii SP 1

       W tegorocznej edycji Konkursu Ortograficznego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Aleksandra Just - uczennica klasy 5 d.

     W ortograficzne szranki stanęło jak zwykle kilkudziesięciu uczniów klas IV-VI. Zmagania odbywały się w dwóch etapach. Finaliści musieli wykazać się nie tylko umiejętnością poprawnej pisowni, ale również szczegółową znajomością zasad ortograficznych. Najlepiej poradziła sobie Ola Just, II miejsce zajął ubiegłoroczny Mistrz Ortografii – Marcin Dziadkiewicz z klasy 6 d, a III miejsce wywalczyła Roksana Szokalska z klasy 5 c. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Lis z klasy 6 b, Maciej Gerhards z klasy 4 b oraz Anna Podsiedlik z klasy 4 c.

    Uczniowie przygotowywali się pod opieką nauczycieli: p. Anety Lach, p. Bożeny Wręczyckiej, p. Sylwii Kansy i p. Aleksandry Telmy.

Gratulujemy laureatom i nauczycielom – opiekunom!

Organizatorki Konkursu:

Grażyna Kempa, Aleksandra Telma

XIV  KONKURS REGIONALNY

POEZJI, GWARY  I PIOSENKI ŚLĄSKIEJ

„ LUBI MI SIĘ TU... MIESZKAĆ”

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH    Regulamin i karta zgłoszenia

Zasady rekrutacji uczniów do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu na rok szkolny 2014/2015

Zasady rekrutacji

Wniosek                              Karta zgłoszenia dziecka

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY „Pomyśl zanim wrzucisz"            Zobacz

 

KONKURS DOBRE MANIERY DLA KL. II        Zobacz

MARZEC   

Bal karnawałowy w klasach I-III

Zobacz

Sukces w konkursie fotograficznym 

"Magia Świąt Bożego Narodzenia"

 

Zobacz

Koncert Walentynkowy „Gram bo lubię”

zobacz

 

Opinie Dyrektora Szkoły i Rodziców o przygotowaniu Szkoły do pracy z najmłodszymi uczniami.

Ankieta Dyrektora Szkoły                                                                  Ankieta Rodziców uczniów SP1

Relacja z przebiegu warsztatów historycznych "Jak przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii?"

zobacz

 

Dnia 17 lutego 2014r w  naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III.

zobacz

Zobacz jak obchodziliśmy

DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Występy artystyczne dla najmłodszych

          Mali aktorzy z  klas drugich i trzecich uczestniczący w zajęciach zespołu artystycznego przygotowali przedstawienie pod tytułem „Dwie Dorotki”.

zobacz

Konkurs historyczno-plastyczny
dla klas  I– VI
"Polskie Drogi do Wolności".

zobacz

 

Szukamy Pamiątek z lat 1989-1991.

Szukamy ciekawych materiałów do naszego szkolnego archiwum o wydarzeniach 1989-1991. Dlatego  zwracamy  się z apelem do wszystkich aby „wyczyścili swoje regały,  piwnice i strych” z różnego rodzaju dokumentów (akta, dokumenty osobiste, zdjęć, ulotek, broszur, znaczków, plakatów, zapisków, pamiątek i udostępnili nam zebrane materiały.

Zostaną sporządzone ich kopie cyfrowe i umieszczone w Internecie na stronie Klubu, a oryginały pozostaną u właścicieli, jeśli wyrażą taką wolę.

Zachęcamy wszystkich Rodziców, Uczniów i Nauczycieli do przyłączenia się do akcji

Materiały można dostarczać do Klubu Historycznego mającego siedzibę w SP nr 1 w Lublińcu lub skontaktować się bezpośrednio z opiekunem Klubu armiakrajowasp1@hotmail.com .

        

LUTY

 

         Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu informuje, że podczas ferii zimowych tj. od dnia 20.01.2014r. do dnia 2.02.2014r. w szkole będą się odbyć się zajęcia sportowe, rekreacyjne, kulturalne i świetlicowe dla uczniów w ilości 4 h dziennie (1h=60min.) w godz. 9.00 - 13.00. Zajęcia będą prowadzone w ramach programu GPP i RPA oraz PN.

Harmonogram zajęć

                                Zapraszamy na III Powiatowy Konkurs Historyczny

o Armii Krajowej i Polskim Państwie Podziemnym

Regulamin konkursu

 

Zgłoszenie

 

Harmonogram

STYCZEŃ

 

     Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość, niech każda chwila ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA żyje własnym pięknem, mieniąc się światłem miłości i ciepłem rodzinnej atmosfery, a NOWY ROK 2014 obdaruje zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

Galeria Koncertu Bożonarodzeniowego

           18.12.2013 roku

ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA INFORMACYJNE, podczas których wychowawcy przedstawią analizę ocen z przedmiotów i zachowania oraz poinformują o grożących ocenach niedostatecznych na  semestr I i możliwościach ich poprawy. Po zebraniach o godzinie 1615 zapraszamy Rodziców na ŚWIĄTECZNY KONCERT .

 

TURNIEJ WIEDZY DLA KLAS TRZECICH

      10 grudnia 2013r. reprezentanci klas trzecich wzięli udział w zorganizowanym w naszej szkole turnieju wiedzy Jeden z dziesięciu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów w eliminacjach  klasowych.

      Turniej wiedzy Jeden z dziesięciu odbywa się w naszej szkole od kilku lat i cieszy się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem. Celem turnieju jest umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą, zachęcenie ich do stałego pogłębiania wiadomości z różnych dziedzin nauki, wdrażanie do zdrowej rywalizacji, wyrabianie odwagi, opanowania oraz kulturalnego podejścia do współzawodników.

     Po zaciętej rywalizacji, w której liczyła się nie tylko wiedza, ale i refleks oraz strategiczne myślenie, w konkursie zwyciężyli:
I miejsce   Kamil Teodorowski kl. III c
II miejsce   Dominika Huss kl. III b
III
miejsce  Piotr Zuzel kl. III c

       Nagrodą dla zwycięzców były wspaniałe książki, a wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.                     B. J.

 

   ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYBYŁ DO NASZEJ SZKOŁY!

 

 

 

zobacz

       5 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE ODBYŁY SIĘ WARSZTATY ZAPLANOWANE PODCZAS REALIZACJI PROJEKTU „KULTURA POLSKICH ROMÓW- POZNAJMY SIĘ!”. UDZIAŁ W NICH WZIĘLI UCZNIOWIE KLASY 5C.

zobacz

CAŁA SZKOŁA TAŃCZY

zobacz

          W ŚRODĘ 4.12.2013R. w NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ FINAŁ II POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY KRAJOZNAWCZEJ z ELEMENTAMI MATEMATYKI „ZNAM LUBLINIEC I OKOLICE”. 

zobacz

            WIZYTA UCZNIÓW KLASY II b I II d  ŚLĄSKIM TEATRZE LALKI I AKTORA W KATOWICACH

zobacz

             UDZIAŁ UCZNIÓW SP1 w PROGRAMIE INFORMACYJNO-EDUKACYJNYM „BEZPIECZNIKI TAURONA".

zobacz

GRUDZIEŃ

 

                  JAK CO ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBYŁY SIĘ OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TOLERANCJI

Zobacz

           

        29 PAŹDZIERNIKA 2013 R UCZNIOWIE KLASY 6A, 6E ORAZ 5A ODWIEDZILI   PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHORZOWIE

 Zobacz

NOWE MOŻLIWOŚCI TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH w SP1 w LUBLIŃCU

Zobacz

WIZYTA w NADLEŚNICTWIE LUBLINIEC

Zobacz

   AKADEMIA MŁODYCH ODKRYWCÓW

Zobacz

ETAP SZKOLNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

Dnia 24 października 2013 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w XIX Konkursie Wiedzy Biblijnej pt. „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Tematem tegorocznych zmagań była Ewangelia według świętego Mateusza. Komisja konkursowa oceniając testy wyłoniła trzech najlepszych znawców Ewangelii. Są nimi: Jakub Siwy z klasy VI d, Julia Jajszczyk z klasy V d oraz Marcin Dziadkiewicz z klasy VI d. Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 21 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

Jakubowi, Julii i Marcinowi gratulujemy sukcesu, podziwiamy wysiłek włożony w lekturę Ewangelii, życzymy pomocy Ducha Świętego oraz powodzenia w kolejnych zmaganiach!!!

     Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych powiatu lublinieckiego do udziału w I Powiatowym Konkursie Historyczno-Religijnym " Wielkie Religie Świata- Chrześcijaństwo".


Regulamin konkursu

LISTOPAD  

 

     Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublińcu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w II Powiatowym Turnieju Wiedzy Krajoznawczej z elementami matematyki „Znam Lubliniec i okolice”.

    Regulamin i zgłoszenie do konkursu

PASOWANIE NA UCZNIA

      Dnia 23 października 2013r. wszyscy pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu przystąpili do uroczystego ślubowania ....

 Zobacz

    

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Zobacz

„ Wszystko jest trudne , nim stanie się proste”

( Fuller)

Serdecznie zapraszamy rodziców  uczniów wykazujących trudności w czytaniu i pisaniu na spotkanie zorganizowane w ramach obchodów IV Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Lublińcu.

Temat spotkania: Jak pomóc dziecku w opanowaniu nauki czytania?

Termin spotkania:  21 października 2013r godz. 16.30

Miejsce spotkania:  SP 1 Lubliniec, sala konferencyjna

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swej obecności.

Organizator

Terenowy Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lublińcu

 

 

NAUCZYCIELOM – w DNIU ICH ŚWIĘTA

      Dnia 11 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.
W sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność szkolna. Wszyscy w galowych strojach i świetnych humorach wysłuchali programu artystycznego, który w żartobliwy sposób ukazał szkolną rzeczywistość. W tym szczególnym dniu uczniowie wyrazili swoją wdzięczność poprzez organizację pokazu mody nauczycielskiej. Zaprezentowali stroje, dzięki którym nauczyciele będą rozpoznawani w każdym zakątku szkoły.

      Zebranych nauczycieli, gości i uczniów powitała Pani Dyrektor Bożena Wręczycka. Goszczący z wizytą Burmistrz Pan Edward Maniura z dużym uznaniem wypowiadał się o kadrze nauczycielskiej, której praca podczas tej uroczystości została uhonorowana. W tym dniu nie zabrakło również życzeń i kwiatów dla wszystkich osób związanych z oświatą, gdyż Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły nadzorują i prowadzą.

B.P.

                                                          Galeria                                                              

 

PAŹDZIERNIK

 

Pomóżmy Natalii…

Zanim ogłosimy dalszy ciąg akcji charytatywnej na rzecz małej Natalki z Bytomia, podsumujmy to co udało nam się zdziałać przez ostatnie 12 miesięcy.

W zeszłoroczną akcję zaangażowało się ponad 200 uczniów. Zakrętki zbierały dzieci, ich rodziny, znajomi oraz pracownicy naszej szkoły. Zebraliśmy i przekazaliśmy: 904,80 kg zakrętek. Oznacza to, że przekazaliśmy na wskazany cel akcji 904,80 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzinom, przyjaciołom i pracownikom szkoły za takie zaangażowanie. Niektórzy z Was szczególnie dużo wysiłku wkładają w akcję. Poniżej prezentujemy uczniów zaangażowanych w zbiórkę w roku szkolnym 2012/2013. Na liście nie umieszczono nazwisk wszystkich uczniów, niektórzy przynosili nakrętki nie podając nazwisk do zestawienia. Uczniowie klas pierwszych i drugich uczący się w budynku B, tzw. czerwonym, nie prowadzą imiennej listy, ale ich wkład też jest bardzo duży.

Podziękowania od Natalki i jej rodziców znajdują się na stronie www.natalkamajchrzak.pl. w linku "Dziękujemy za zakrętki".

Pomóżmy również w tym roku szkolnym Natalii Majchrzak, dziewczynce urodzonej 19 lipca 2011 roku z rzadką chorobą genetyczną o nazwie zespół Aperta. Natalia mieszka z rodzicami w Bytomiu. Czeka ją wiele skomplikowanych operacji. Natalka należy do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

A więc:

zbieraj plastikowe nakrętki po sokach, napojach, mleku itp., a także po kawie, płynach itp. (bez względu na rozmiar zakrętki) i przynieś je nauczycielom przyrody. Gdy nazbieramy większą ilość, przekażemy je rodzicom Natalii. Za każdy kilogram dziecko otrzyma 1 zł.

 

Wykaz zebranych nakrętek w roku szkolnym 2012/2013

 

 

           Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2013/20124 wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i całej szkolnej społeczności życzymy powodzenia w nowym roku pracy.
       Niech szkoła będzie dla Uczniów miejscem odkrywania zdolności i rozwijania pasji i marzeń, gdzie każdy ma prawo do sukcesu na miarę swoich możliwości.  

Galeria

 

WRZESIEŃ