Fotorelacje - Doradztwo zawodowe

Fotorelacje

Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy
    6 czerwca br. uczniowie klasy 8 a i 8b wzięli udział w zakończeniu XI edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego przy Politechnice Częstochowskiej. Podczas czterech bezpłatnych wykładów oraz zajęć laboratoryjnych, przygotowanych przez pracowników Uczelni, zdobywali wiedzę z dziedziny nowoczesnych technologii informatycznych, mechatroniki, fizyki oraz zastosowań szkła i ochrony środowiska. Na zakończenie tej edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego 6 czerwca br. z wykładem pt: ”Technologie wodorowe i ogniwa paliwowe” wystąpiła dr inż. Renata Włodarczyk reprezentująca Wydział Infrastruktury i Środowiska.
    Oczywiście największe emocje związane były z losowaniem atrakcyjnych nagród. Szczęście uśmiechnęło do Julii  Sąsały i Mikołaja Kołtuńskiego, którzy wylosowali opaski smart band, natomiast  Maciej Kacprzak i Jakub Rożniewski otrzymali słuchawki bluetooth.
    Uczestnictwo w zajęciach i wykładach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego stwarza znakomitą możliwość do pogłębienia wiedzy z zakresu nauk technicznych i ekonomicznych w formie bardziej popularnonaukowej niż akademickiej.
Marzena Kowalik
                                                                                                       Aneta Lach
Dorota Opałka
Lekcja samorządności
    Na zajęciach wiedzy o społeczeństwie klasa 8a miała przyjemność gościć wiceprzewodniczącą Rady Powiatu panią Anitę Naczyńską. Pani Anita jest także członkiem Komisji Edukacji i od wielu lat działa na rzecz naszego miasta i powiatu.
    Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z organizacją pracy radnego, dowiedzieć się jakimi sprawami zajmuje się zarząd powiatu a jakimi rada powiatu, a także uzyskali informacje na temat działalności samorządu lokalnego w naszym powiecie.
Bardzo dziękujemy za ciekawe i inspirujące zajęcie.

3 grudnia uczniowie klasy 3 c udali się do Zespołu Szkół Zawodowych, gdzie wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników. Samodzielnie wałkowali piernikowe ciasto, wykrawali różne wzory. W czasie kiedy pierniki piekły się dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym wykonały ozdobne torebki na pierniki. Z przygotowanymi torebkami wróciły do kuchni żeby udekorować pierniki. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali tworząc prawdziwe pierniczkowe cudeńka. Dzięki warsztatom dzieci mogły lepiej poznać niełatwą pracę cukiernika.
Spotkanie zawodoznawcze dla uczniów klas ósmych z Panią Aliną Weber z Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Lublińcu
Udział uczniów w  X edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego przy Politechnice Częstochowskiej