TeENGLISH - Jezyk angielski

Język angielski w SP1

TeENGLISH

DECEMBER

W miesiącu grudniu przygotowaliśmy z pomocą Canvy infografikę dotyczącą przepisu na pierniczki oraz przy pomocy MovieMaker zrobiliśmy film ze zdjęć wykonanych podczas pieczenia pierniczków.
Czeka nas jeszcze stworzenie plakatu dotyczącego zdrowego odżywiania się.

NOVEMBER

Do naszych zadań w projekcie na miesiąc listopad należało założenie kont na Twinspace oraz stworzenie swoich avatarów przy użyciu aplikacji Bitmoji. Ponadto poznaliśmy Canvę i dzięki niej zaprojektowaliśmy swoje loga  i plakaty promujące projekt TeENGLISH. Stworzyliśmy także e-booka o życiu nastolatków w Polsce.
Uczniowie zostali podzieleni na międzynarodowe grupy i mieli możliwość napisania do swoich równieśników z Włoch i Turcji poprzez konta na Twinspace.

W roku szkolnym 2020 /2021 od listopada do kwietnia wybrani uczniowie klas 6 i 8 biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning TeENGLISH.

Projekt dotyczy życia nastolatków z Turcji oraz innych krajów na świecie, takich jak Polska, Czechy, Jordania, Rumunia, czy Włochy.
Głównym założeniem projektu jest rozwój umiejętności językowych uczestników poprzez pisanie do siebie e-maili, video rozmowy, śpiewanie piosenek, tworzenie ebooków , tworzenie animacji przy użyciu narzędzi Web 2.0.

Mam nadzieję, że nasi uczniowie z SP1 nauczą się sporo o kulturze i życiu nastolatków z innych krajów poprzez wspólne tworzenie comiesięcznych zadań.

Szkolny koordynator projektu:
Aleksandra Sobolewska