Sukces w czwórboju lekkoatletycznym

Z ŻYCIA SZKOŁY

Ogromny sukces lekkoatletów SP1 na Finałach Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w czwórboju i trójboju lekkoatletycznym. Nasi chłopcy po 12 latach ponownie zdobyli drużynowo tytuł mistrzowski  w czwórboju LA i uzyskali awans do finału krajowego, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Ostródzie. Indywidualnie tytuł mistrzyni Śląska zdobyła Jagoda Bochenek, poprawiając kilkudziesięcioletnie już rekordy  szkoły w punktacji ogólnej czwórboju i w biegu na 600 metrów. Dziewczęta klas 6 zdobyły drużynowo brązowy medal w czwórboju. Dzień wcześniej brązowy medal wywalczyły młodsze koleżanki w trójboju LA. Indywidualnie Sandra Bazan również zajęła 3 miejsce w punktacji trójbojowej. Młodsi chłopcy zajęli w trójboju wysokie 6 miejsce. Opiekunem zespołów chłopców był Henryk Ślęzak, a zespołów dziewcząt Krzysztof Bala.
Gratulujemy Naszym sportowcom sukcesów i życzymy im równie dobrych wyników w następnym roku.

Składy zespołów:
Czwórbój LA dziewczęta: Jagoda Bochenek kl. 6a, Milena Cebulska kl. 6a, Oliwia Piskorz kl. 6a, Wiktoria Dębska kl. 6a, Lena Kosowicka kl. 6a, Barbara Kompałka kl. 6a, Anna Czarnecka kl. 6a

Trójbój LA dziewczęta: Sandra Bazan kl.4a, Kinga Piskorz kl. 6a, Julia Bloch kl. 5b, Nikola Dryll kl. 5b, Oliwia Sodowska kl. 4e, Oktawia Szopa kl. 4a

Czwórbój LA chłopcy: Oliwer Bazan kl. 6a, Jacek Kandzia kl. 6a , Mateusz Koloch kl. 6a, Seweryn Gadecki kl. 6a, Olivier Rubiś kl. 6a , Mikołaj Ostrowski kl. 6a , Kamil Dalkowski kl. 6a
Trójbój LA chłopcy:  Gadecki Tobiasz kl. 4e, Breguła Bartosz kl. 5a, Kluba Aleksander kl. 3b, ElSokhon Antoni kl. 4a Rzeźniczek Marcin kl. 4d, Drynda Krzysztof kl. 5a