bibliotekasp1

Przejdź do treści

Menu główne:

KLASY IV-VIII

Elżbieta Kulisz
Barbara Janoszka


Poniedziałek  730 – 1500
Wtorek          730 – 1500
Środa            730 – 1500
Czwartek       730 – 1500
Piątek            730 – 1500
 
KLASY I-III


Halina Karczewska


Poniedziałek  - 840 - 1440
Wtorek - 730 - 800   i   845 – 1415
Środa - 845 - 1445       
Czwartek - 730 - 800 i  845 - 1345   i 15 30 - 16 00
Piątek - 745 - 1345

Telegraficzny skrót działalności biblioteki w roku szkolnym 2020/2021
 
 
Wyniki konkursu literackiego
Szkolny konkurs literacki na wiersz o Kubusiu Puchatku rozstrzygnięty:
I miejsce – Amelia Ryłko
II miejsce – Maja Łopacińska
III miejsce – Marlena Bazan
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Biblioteka i świetlica szkolna
Urodziny Kubusia Puchatka
W ramach obchodów 94. urodzin Kubusia Puchatka, uczniowie pierwszych klas naszej szkoły, uczestniczyli w „Wielkiej urodzinowej niespodziance dla Puchatka” – inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy 3a, pod kierunkiem pani Sandry. Dzieci wysłuchały również krótkiej historii powstania Kubusia Puchatka, złożyły solenizantowi życzenia urodzinowe i odśpiewały uroczyste 100 lat.
Halina Karczewska i Iwona Pawełczyk-Mukoid

 Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
         Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło: „Z książką Ci do twarzy”. W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece przygotowana została wystawa książek i gazetka tematyczna nawiązująca do święta. Uczniowie klas pierwszych zobaczyli inscenizację pt. „Wielka urodzinowa niespodzianka dla Puchatka” w wykonaniu uczniów klasy 3a, pod kierunkiem pani Sandry. Dzieci poznały również historię powstania książki o przygodach małego misia. Z okazji święta biblioteki zorganizowany został szkolny konkurs literacki na wiersz o Kubusiu Puchatku.Wszystkim czytelnikom serdecznie dziękujemy.
Biblioteka szkolna
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

       29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Akcja, zainicjowana przez Polską Izbę Książki, obchodzona jest co roku 29 września w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej – poetki, prozaika, autorki wielu znanych książek dla dzieci. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania dzieciom oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych.
       W tym dniu zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego, głośnego czytania podczas pierwszej lekcji. Mamy nadzieję, że święto zachęci wszystkich do czytania przez cały rok.
Biblioteka szkolna


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego