Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2013

Październik to miesiąc, w którym biblioteki obchodzą swoje święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Hasłem tegorocznego święta było: „Biblioteki szkolne – bramy do życia”. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia biblioteczne „ Biblioteka szkolna i jej zbiory’ oraz „ Rola książki w życiu człowieka”. Celem zajęć było:
- inspirowanie uczniów do czytania i poszerzania swojej wiedzy o książkach i bibliotece
- zwrócenie uwagi dzieciom na nieprzemijające wartości i piękno zawarte w utworach literackich,
- zachęcanie do wizyt w bibliotece,
- kształtowanie kultury czytelniczej.
             Zajęcia uatrakcyjniły przygotowane gazetki tematyczne związane ze świętem oraz konkurs ze znajomości popularnych bajek i baśni. Poprawne odpowiedzi nagradzane były cukierkami. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Z wielkim zaangażowaniem wypowiadały się na temat przeczytanych książek, biblioteki oraz zalet i roli książki.
             Wszystkim czytelnikom, którzy odwiedzili bibliotekę w tym szczególnym miesiącu – październiku - Serdecznie dziękuję!

J. Burzyk

.