15 maja, 2023

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 4-5 maja 2023r. uczniowie klas 5c, 6a i 7a wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 4.45 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

      Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu zobaczyliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Kataryniarza Jana, który grając na katarynce każdego dnia umila czas turystom. Tuż potem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję spacerować i podziwiać średniowieczne mury, zobaczyć gmach Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Kolejną atrakcją, którą mieliśmy okazję zwiedzić był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Budynek i jego wnętrza zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się na długo wyczekiwany przez uczniów – zwłaszcza chłopców – Stadion Narodowy. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do hotelu, gdzie odpoczęliśmy i nabraliśmy sił na kolejny dzień.

      Po śniadaniu wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Niespotykaną atrakcją, zwłaszcza dla żeńskiej części wycieczki, było spotkanie samego Kopernika, który oczywiście był robotem odpowiadającym na liczne pytania. Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Następnie udaliśmy się do Skansenu Wojska Polskiego, gdzie zwłaszcza chłopcy byli pod wielkim wrażeniem starych, ale świetnie zachowanych samolotów. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich. Dzięki lekcji z przewodnikiem mieliśmy okazję zapoznać się z historią związaną z osiedleniem się Żydów w Polsce, a także poznać wiele ciekawostek związanych z kulturą i tradycjami jednego z najstarszych narodów świata.

Po dwóch dniach szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Na skróty

Skip to content