5 września, 2022

NARODOWE CZYTANIE 2022

Narodowe Czytanie 2022

W sobotę 3 września br. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział  w Narodowym Czytaniu. W tegorocznej XI już edycji zaproszeni goście oraz pracownicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu odczytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Lektura została wybrana nieprzypadkowo, bowiem rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Romantyzmu Polskiego z okazji dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów”, co zapoczątkowało w Polsce epokę romantyzmu. Wydarzenie miało miejsce na tarasie LUBITEKI. Wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. warsztaty rękodzielnicze „Album harmonijkowy”, swap książkowy, czyli kącik wymiany książek, a także występ młodych artystów z Akademii Umiejętności Artystycznych PasjonArt.

Na skróty

Skip to content