Działania - pedagog

Działania wychowawczo - profilaktyczne
w roku szkolnym 2020/2021
     Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy zajęciami profilaktycznymi „Debata” oraz „Pokoloruj mój świat”. Przeprowadziła je w klasach czwartych i siódmych psychoterapeutka p. Marzena Rębisz. Później wszystkie nasze działania odbywały się już online. Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl profilaktyczny „Miś-Niegrzeczniś”, a starsi – „Super prank”.

Ze względu na przeżywane przez uczniów emocje związane ze zdalnym nauczaniem, brakiem kontaktów z rówieśnikami, klasy IV-VIII uczestniczyły w zajęciach mających na celu nauczenie redukowania pojawiającego się stresu.

Odbył się również plastyczny konkurs profilaktyczny „Stop narkotykom”. Wzięli w nim udział uczniowie klas V – VIII. Oprócz dyplomu uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

W związku z tym, że nadal znajdujemy się w trudnej sytuacji, zarówno dzieci jak i dorośli mają możliwość telefonicznego skontaktowania się p. Marzeną Rębisz, psychoterapeutą psychodynamiczną, terapeutą uzależnień. Pani Marzena Rębisz od wielu lat powadzi psychoterapię z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Pomaga rodzinom
w sytuacjach kryzysu. W naszej szkole prowadziła warsztaty dla uczniów oraz spotykała się z rodzicami. Z panią Marzeną Rębisz można kontaktować się
w dowolnym czasie. Numer telefonu: 503 820 029.

Małgorzata Siluk